Скупка суверенних облігацій ЄЦБ не порушить правила Євросоюзу - Драгі

Вівторок, 4 вересня 2012, 10:52

Скупка короткострокових суверенних облігацій Європейським центробанком не порушить правила Євросоюзу.

Про це сказав глава ЄЦБ Маріо Драгі європейським законодавцям, передає Reuters.

Драгі, який, як очікується, в четвер розповість про подробиці нової програми викупу облігацій, обтяжених боргами країн блоку, сказав, що не ризикує порушити заборону ЄС на пряме фінансування економік єврозони.

"Якщо ми будемо діяти в тій частині ринку, де термін обігу бондів становить до одного року, двох років або навіть трьох років, термін їх обігу швидко мине, - сказав Драгі, виступаючи в комітеті Європарламенту з економічних і грошово-кредитних питань. - Тому , все, чого ми досягаємо - це дуже невеликий ефект емісійного фінансування".

Схема викупу облігацій, спрямованих на зниження вартості позикових коштів для вразливих, обтяжених боргами країн, викликала розбіжності серед регуляторів ЄЦБ.

Але Драгі сказав, що цей план зміцнить роль Центробанку як зберігача стабільних цін в єврозоні та захисника перспектив євро.

"Ми не можемо добитися цінової стабільності зараз, коли єврозона розколота, - сказав Драгі. - Усі ці події - шлях до виконання нашого головного зобов'язання, яке полягає в збереженні цінової стабільності".

"І все це зробить дуже багато для продовження існування євро, в той час, коли решта світу починає ставити під питання його існування".

Згідно з новим планом, ЄЦБ буде купувати облігації разом з фондами допомоги єврозони, щоб знизити тиск на вартість позикових коштів для Іспанії та Італії, якщо ці країни погодяться на проведення жорстких реформ.

"Багато хто з цих країн добилися значних успіхів в останній час, але ми не можемо виключити, що в якийсь момент ця політика може припинитися через втому від реформ, - сказав Драгі. - Тому ми просимо про умови, які будуть супроводжувати таку інтервенцію ЄЦБ".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!