Хорошковський відправляє Україну до Азії та Африки

Вівторок, 11 вересня 2012, 17:51

Україна у своєму експорті має звернути увагу на ринки країн Азії, Африки та Південної Америки.

Про це заявив перший віце-прем’єр Валерій Хорошковський під час всеукраїнської наради в Дніпропетровську, передає "Радіо Свобода".

За його словами, якщо у І півріччі 2011 року питома вага країн ЄС та СНД в загальному обсязі експорту України становила 65,7%, то цього року через кризу в Євросоюзі цей показник зменшився майже на 5%.

"Наша економіка є дуже вразливою від таких змін. Ми повинні не тільки не втратити ринки, на яких давно присутні, а й закріпитись на нових, перспективних. Нам необхідно звернути увагу на ринки Азії, Південної Америки, Африки, що динамічно розвиваються", – сказав Хорошковський.

Він зазначив, що держава має створити експортерам такі умови, за яких вони могли б конкурувати на світовому ринку, і що досі цього не зроблено.

"В Україні досі не створена система державної підтримки експортної діяльності, яка діє в країнах із розвинутою економікою", – констатував перший віце-прем’єр.

Доповідь Хопрошковського щодо стану справ в економіці України тривала понад 20 хвилин, водночас на початку засідання він не зміг відповісти на запитання президента Януковича про розмір прожиткового мінімуму в країні.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!