Німецька RWE повністю відмовляється від атомного бізнесу

Понеділок, 18 червня 2012, 19:07

Німецький енергетичний концерн RWE відмовляється від будівництва нових АЕС в усьому світі і робить ставку на сонячну енергетику.

Про це повідомила річниця концерну, підтвердивши таким чином інформацію газети Süddeutsche Zeitung, пише "Німецька хвиля".

Видання повідомило, що майбутній шеф RWE Петер Теріум, котрий невдовзі замінить у кріслі керівника концерну Юрґена Гросманна, хоче більше розвивати бізнес у галузі сонячної енергетики.

За словами речниці RWE, компанія нині перевіряє можливості інвестицій у цю сферу.

Раніше енергетичний гігант критично ставився до перспектив сонячної енергетики.

Як написала газета Süddeutsche Zeitung, ессенський концерн не хоче більше брати участь у будівництві АЕС на міжнародному рівні, оскільки фінансові ризики таких великих проектів є занадто великими.

Газета посилається на зустріч менеджерів концерну у Стамбулі, на якій Теріум представив свою нову стратегію.

Значні затримки у процесі будівництва нових АЕС у Франції та Фінляндії засвідчили, наскільки ризиковано інвестувати у такі технології.

Лише наприкінці березня енергетичні гіганти RWE та E.on повідомили про відмову від планів будівництва нових АЕС у Великобританії.

Ще раніше RWE зупинив атомні проекти в Румунії та Болгарії.

Натомість E.on залишає для себе перспективу будівництва нових реакторів за кордоном відкритою.

"Ми вирішуватимемо відповідно до ринкових умов",- сказав речник E.on Карстен Томсен-Бендіксен інформаційному агентству dapd.

Концерн продовжує брати участь у проекті зі спорудження АЕС у Фінляндії.

Як відомо, німецький уряд влітку 2011 року після катастрофи на японській АЕС "Фукусіма-1" ухвалив рішення про прискорену відмову від атомної енергетики.

Згідно з цим планом, до 2022 року в Німеччині має бути зупинено всі реактори.

Як повідомлялося, нещодавно міністр енергетики та вугільної промисловості України Юрій Бойко в інтерв'ю Bloomberg заявляв, що Україна може отримати 5 мільярдів кубометрів газу в рамках угоди з RWE.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!