Росія та Китай збільшують військові витрати, Європа і США - скорочують

Вівторок, 17 квітня 2012, 20:37

Криза 2011 року загальмувала постійне зростання витрат на військові цілі.

Про це повідомляє Deutsche Welle із посиланнм на дані стокгольмського Інституту з дослідження миру SIPRI.

Найбільше зростання військових витрат демонструють Росія і Китай.

За підсумками 2011 року, витрати у військовому секторі у світі зросли лише на 0,3%, тобто залишилися майже без змін, сягнувши майже 1,74 трлн доларів.

Це означає зупинку тенденції до постійного зростання цього показника, яка спостерігалася упродовж останніх одинадцяти років.

США та Європа скорочують свої військові витрати, натомість Росія та Китай -збільшують.

Росія обігнала Великобританію та Францію, посівши третє місце з-поміж країн із найбільшими витратами на військово-оборонні цілі.

Відповідна стаття витрат цієї країни становила минулого року 8 млрд доларів. Це відповідає зростанню на 9,3%, якщо порівнювати з 2010 роком.

На другій позиції із величезним відривом - Китай. Ця країна збільшила свої військові витрати на 6,7%, довівши їх до майже 143 млрд доларів.

США, найбільший покупець зброї у світі, зменшили цю статтю витрат на 1,2%, до 711 млрд доларів.

Європа незначно збільшила свої інвестиції в озброєння - до 407 млрд доларів.

Загалом шість країн світу із найбільшими витратами на військові цілі зменшили свої апетити. Це, зокрема, Німеччина, Франція, Бразилія, Індія, Великобританія та США.

Важливою причиною скорочення у США, за даними експертів SIPRI, стали тривалі переговори у Конгресі щодо державного бюджету-2011.

Як очікують фахівці стокгольмського інституту, американські витрати на озброєння надалі скорочуватимуться, з огляду на згортання військової присутності в Афганістані та ухвалений минулого року закон щодо бюджетного контролю.

Під час проведення дослідження оцінювалися урядові дані витрат на військові цілі, у тому числі зарплатня для війська, кошти на здійснення місій та їхнє керівництво, а також на зброю та розвиток.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!