Українці зможуть самі вибирати постачальника газу

Понеділок, 27 лютого 2012, 09:20

Національна комісія з регулювання енергетики запропонувала дати можливість вибору постачальника газу всім споживачам, включаючи населення та теплокомуненерго.

Про це ідеться у проекті постанови НКРЕ, оприлюдненому у п'ятницю, пише газета "Комерсант-Україна".

Згідно з документом, з 1 березня 2012 року таке право може бути надано промисловим підприємствам, з 2013 року - бюджетним організаціями, з 2014 року - теплокомуненерго (ТКЕ), а з 2015 року - населенню.

У комісії посилаються на закон "Про основи функціонування ринку природного газу", згідно з яким з 2012 року в Україні повинен початися перший етап лібералізації газового ринку.

Формально право вибирати постачальників газу зараз є у промислових споживачів, але вони повинні погоджувати це рішення з НАК "Нафтогаз України", відзначає високопоставлене джерело видання в департаменті нафтової, газової та нафтопереробної промисловості Міненерго.

"В законодавстві не врегульований механізм вибору компаніями постачальника, і це дозволяє НАК не погоджувати його зміну", - пояснив він.

Співрозмовник нагадав, що 4 квітня 2011 року Кабінет міністрів прийняв постанову (№343), яка скасовує монопольне право "Нафтогазу" на розмитнення газу.

"Нинішнє рішення - продовження політики уряду щодо демонополізації газового ринку", - стверджує він.

У прес-службі Міненерго проект постанови не коментують.

Як відомо, нині можливість імпортувати газ з Росії, крім "Нафтогазу", має лише компанія Ostchem Дмитра Фірташа.

"Права на імпорт газу від "Газпрому" вже домагається, наприклад, власник групи "Енерго" Віктор Нусенкіс й інші підприємці, але поки безуспішно", - говорить директор Інституту енергетичних досліджень Дмитро Марунич.

За даними джерел видання в "Газпромі", Ostchem закуповує паливо у компанії Gazprom Germania, яка постачає середньоазіатський газ до Європи.

Усього в 2012 році компанія пана Фірташа планує поставити 8 млрд кубометрів газу для потреб хімічної галузі України.

Для порівняння, "Нафтогаз" забезпечить постачання 27,5 млрд кубометрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!