Уряд хоче продавати шахти на аукціонах або інвестконкурсах

Понеділок, 7 листопада 2011, 16:17

Кабінет міністрів пропонує провести приватизацію вугледобувних підприємств шляхом продажу на аукціонах або інвестиційних конкурсах.

Згідно із зареєстрованим у парламенті законопроекту "Про особливості приватизації вугледобувних підприємств", в першому випадку переможець визначається на підставі пропозиції найбільшої ціни, у другому - на підставі найбільшого запропонованого обсягу інвестицій, передає "Інтерфакс-Україна" .

Продаж вугільного об'єкта на аукціоні може бути оголошена тричі.

У разі відсутності заявок на першому аукціоні початкова ціна приватизації може бути знижена спочатку на 30%, а потім і на 50%.

Якщо аукціони не відбудуться, вуглевидобувні підприємства можуть бути передані на продаж на інвестиційному конкурсі.

З переможцем аукціону або конкурсу укладається договір купівлі-продажу, в якому фіксуються обов'язкові умови приватизації, в число яких входить зобов'язання з технічного переоснащення шахт, а також забезпечення фіксованих обсягів вуглевидобутку та щорічне залучення на підприємства обумовлених у договорах купівлі-продажу обсягів інвестицій. 

Законопроект обмежує термін дії обов'язкових умов для інвестора п'ятьма роками.

Стосовно учасників приватизаційних конкурсів, зокрема, не повинні вестися процедури банкрутства, а самі вони повинні вести беззбиткову діяльність протягом трьох останніх років.

Оцінка вартості шахт визначатиметься відповідно до методики, затвердженої Кабінетом міністрів з урахуванням особливостей приватизації таких об'єктів. 

Вартість вугільного об'єкта повинна включати залишкову вартість спеціальних дозволів на видобуток корисних копалин за умови безоплатної передачі покупцеві (інвестору) цих дозволів.

При цьому вартість промислових запасів вугілля в ціні враховуватися не буде. 

Згідно із законопроектом, заборонено перепрофілювання, консервація або ліквідація підприємства протягом строку дії договору купівлі-продажу, у разі якщо такі дії не узгоджені з профільним міністерством. 

Крім того, планується ввести мораторій на порушення справ про банкрутство державних вугледобувних підприємств, щодо яких прийнято рішення про приватизацію, а також подальшу пролонгацію такого мораторію на три роки після переходу об'єкта приватному власнику.

Законопроект передбачає, що реалізація вугільної продукції підприємств приватної форми власності не повинна обмежуватися і регламентуватися.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!