Введення мит на імпорт пального загальмує ринок

Вівторок, 1 листопада 2011, 18:05

Антимонопольний комітет вважає, що можливе введення мит на імпорт нафтопродуктів в Україні створить бар'єри для розвитку цього ринку.

Про це на брифінгу сказав перший заступник голови АМКУ Рафаель Кузьмін, передають "Українські новини".

"Безумовно, введення додаткових мит створить адміністративні бар'єри для входження на ринок нафтопродуктів. Тут потрібно балансувати між макроекономічними показниками і питаннями створення конкурентного середовища", - сказав він.

Кузьмін додав, що комітет бере активну участь в розробці таких моделей балансування в першу чергу для того, щоб не створювати штучних бар'єрів.

Як повідомлялося, наприкінці 2010 року Міністерство енергетики та вугільної промисловості виступило за введення мита 80 євро / тонну на імпорт дизпалива і 130 євро / тонну на імпорт бензинів.

З проханням про введення мита до міністерства звернулися 6 вітчизняних НПЗ.

У січні Україна розпочала спеціальне розслідування щодо ввезення нафтопродуктів у зв'язку з преференціями, які отримують нафтопереробні заводи Росії, Білорусі і Казахстану в рамках Єдиного Економічного Простору, який розпочав функціонувати з 2011 року.

У березні 2011 року міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко заявив, що міністерство відмовилося від ідеї введення мит через різке зростання цін на нафту.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua