Ахметов і Фірташ за ЄС, бо бояться захоплення власності росіянами - експерт

Вівторок, 20 вересня 2011, 09:16

Створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом вигідніше для найвпливовіших українських олігархів, ніж приєднання до Митного союзу Росії, Білорусі та Казахстану.

Таку думку висловив аналітик Центру Східних досліджень (OSW, Варшава) Славомір Матушак у тижневому огляді подій на Сході, повідомляє УНІАН.

"Головні українські олігархи не є ані мотором, ані гальмом для підписання угоди про DCFTA (поглибленої та всеосяжної зони вільної торгівлі), оскільки вона практично не зачіпає безпосередньо їхніх інтересів", - зазначає він.

"Її створення також не надає очевидних вигод для ключових експортних галузей України, оскільки європейський ринок порівняно відкритий для українських товарів завдяки участі у СОТ", - вважає експерт.

Матушак зазначив, що найвпливовіші українські олігархи, серед яких Рінат Ахметов та Дмитро Фірташ, виступають проти приєднання України до Митного союзу, оскільки бояться захоплення їхньої власності росіянами.

"Здається, що олігархи дивляться на укладення угоди про DCFTA, у першу чергу, в контексті відносин з Росією - економічна інтеграція з ЄС дозволить їм посилити позиції щодо Москви", - написав експерт.

"Олігархи залежить від добрих відносин з Росією, і жодна з їхніх груп не зацікавлена у виникненні конфліктів...", - додав він.

Аналітик зауважив, що створення зони вільної торгівлі з Євросоюзом погіршить становище менш впливових олігархів, серед яких він назвав власника Запорізького автомобілебудівного заводу Таріела Васадзе.

Крім того, каже Матушак, угода про DCFTA матиме більше негативних, ніж позитивних наслідків для легкої промисловості та сільського господарства України.

Польський експерт також зазначив, що жодна з українських олігархічних груп не зацікавлена у запровадженні в Україні європейських норм та стандартів продукції, передбачених положеннями DCFTA.

"Створення вільної та чесної конкуренції на українському ринку та надходження закордонних інвестицій буде загрозою їхньому монопольному становищі", - переконаний Матушак.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!