Українцям радять не купувати дешевий бензин

Четвер, 28 липня 2011, 15:21

У разі, якщо на АЗС ціна на бензин марки А-95 нижче на 8-10 копійок, ніж на сусідніх заправках, це означає, що бензин неякісний.

Таке переконання висловив заступник директора науково-технічного центру "Психея" Геннадій Рябцев у коментарі ТСН.

"Є поняття відповідного стандарту, є - невідповідного стандарту. Якщо 95 бензин відповідного стандарту, то його можна купити на більшості заправок. Якщо ціна на 95 бензин нижча на 8-10 копійок, ніж на сусідніх заправках, то це означає, що це "бодяга", - сказав він.

Також Рябцев зазначив, що бензин марки А-95 в Україні відповідає двом стандартам - 2001 року і 2007 року.

"І перший і другий відповідають випущеним стандартам. Але якщо заправити другим, випущеним в 2007 році, то він буде відповідати стандарту Євро-5, тоді як перший, випущений в 2001 році, - стандарту Євро-2", - зазначив Рябцев.

"Перший можна купити тільки на окремих заправках, бо в Україні його не випускають. Це не вигідно, і більшість підприємств не в змозі випустити це паливо, вони не мають необхідного набору установок", - додав він.

За словами Рябцева, це паливо, теоретично, можуть випускати три українські заводи: Лисичанський, Кременчуцький і Одеський НПЗ.

"Останній (Одеський НПЗ) стоїть, а першим двом невигідно це робити у зв'язку з великою кількістю витрат і з відсутністю прибутку", - завив експерт.

Як повідомлялося, за оцінками учасників паливного ринку та експертів, від 20% до 40% усіх нафтопродуктів, що реалізовуються на вітчизняних АЗС, - фальсифікат. Особливо часто неякісне паливо зустрічається на небрендованих станціях.

Із грудня 2010 року й до сьогодні ціни на пальне в Україні виросли на 27%.

Із таким показником зростання Україна посіла друге місце в Європі за темпами подорожчання світлих нафтопродуктів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!