Білорусь вводить монополію на імпорт харчів

Вівторок, 24 травня 2011, 18:02

Представник Мінміськвиконкому Білорусі повідомив, що у країні очікується введення державної монополії на імпорт споживчих товарів.

Так, владою республіки затверджено список оптових операторів щодо забезпечення роздробу імпортними товарами, до якого увійшли "державні оптові бази і оптовики з часткою держави", повідомляє "Інтерфакс".

Окрім того, з 24 травня у Білорусі дорожчає бензин на 20-25%, через те що на заправках утворилися величезні черги. А валюта в білоруських обмінках так і не з'явилася.

Раніше вийшла постанова уряду Білорусії, згідно з якою міністерству торгівлі, спільно з облвиконкомами і Мінміськвиконкомом, рекомендувалося визначати оптових операторів щодо забезпечення роздробу імпортними товарами, а також обсяги і перелік імпортованих товарів.

У той же час, протягом минулого тижня на споживчому ринку Білорусі спостерігався ажіотажний попит на низку товарних позицій.

У багатьох населених пунктах республіки білоруси "змітали з полиць" продукти тривалого зберігання - крупи, макарони, сіль.

Окрім того, білоруські громадяни, прагнучи врятувати свої заощадження від девальвації, почали розкуповувати побутову техніку, переоцінка якої проводиться чи не щодня.

Серед найбільш затребуваних позицій - холодильники, пральні машини, телевізори, мікрохвильові печі, пилососи.

У міністерстві торгівлі Білорусії визнали, що підвищений попит на низку непродовольчих товарів, особливо тривалого користування, викликано, насамперед, нестабільністю білоруського рубля, що спровокувало диспаритет цін на окремі товари білоруського та зарубіжного виробництва у доларовому еквіваленті.

"Дана ситуація має тимчасовий характер", - висловили надію у Мінторгу.

Між тим, ціни як на імпортні, так і на білоруські продовольчі товари продовжують стрімко рости.

Так, за інформацією Белстата, у квітні у порівнянні з березнем, зросли ціни на олію рослинну на 22,4%, чай чорний - на 14,2%, майонез - 13,9%, рибу морожену - на 13,6%, оселедець солоний - на 11,1%, каву - на 9,5%, крупи і бобові - на 8,2%.

При цьому найбільше зросли ціни на фрукти і овочі, які переважно імпортуються до країни. Так, ціни на помідори зросли на 37,7%, перець солодкий - на 30,9%, капусту - на 26,1%, огірки - на 20,4%, часник - на 16,6%, буряк - на 15, 8%, моркву - на 11,8%, картоплю - на 7%, цибулю - на 6,6%.

Фрукти подорожчали на 15,7%, у тому числі яблука - на 19,6%, банани - на 19,5%, цитрусові - на 18%.

Нагадаємо, що офіційний курс білоруського рубля до долара, оприлюднений на сайті Національного банку Білорусі, на вівторок, 24 травня, становить 4 930 рублів за долар.

Ще у понеділок він був 3 155 рублів за долар.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!