Зростання ВВП загрожує повторенням кризи?

Неділя, 3 квітня 2011, 16:18

Зростання внутрішнього валового продукту в Україні за перший квартал 2011 року до 6% стане можливим за рахунок експортно орієнтованих галузей.

Про це заявив заступник голови парламентського комітету з питань бюджету, представник Партії регіонів Владислав Лук'янов у коментарі Радіо "Свобода".

За його словами, ідеться, перш за все, про виробництво та експорт мінеральних добрив та чорної металургії.

"Якщо подивитися на основну галузь, виробництво чорної металургії, то нам вдалося збільшити обсяги поставок на експорт. Зменшилося виробництво у Китаї, тому що у Австралії були сильні зливи, а саме з Австралії коксівне вугілля постачається до КНР, то там не було великого зростання у секторі чорної металургії. Ми скористалися цими можливостями", - зазначив Лук'янов.

Реклама:

Опозиція ж звинувачує представників влади у маніпуляції економічними показниками.

За словами члена парламентського комітету з питань економічної політики, бютівця Ігоря Єреська, реальна цифра зростання ВВП за перший квартал 2011 року не може перевищити 2%.

"Такого зростання не може бути, тому що немає для цього об'єктивних причин. Економіка не розвивається, вона перебуває у стагнації. Весь світ починає виходити з кризи. Але я б не казав, що це призведе до швидкого зростання нашої важкої промисловості, насамперед, металургії та поставок металу", - переконаний Єресько.

За два місяці 2011 року українська промисловість зростала на 11%, зазначає Радіо "Свобода".

Тож економісти не виключають, що зростання ВВП за перший квартал і справді може досягнути 6%.

Проте, на думку директора економічних програм Центру імені Разумкова Василя Юрчишина, така тенденція є небезпечною.

Він нагадує, о наразі низка важливих галузей української економіки, наприклад, сільське господарство чи будівництво, перебувають у занепаді.

Ідеться лише про зростання експортно орієнтованих галузей важкої промисловості.

Відтак українська економіка лишається орієнтованою на низькопродуктивні ринки, що робить її надзвичайно залежною від зовнішнього попиту, вважає Юрчишин.

"Треба дивитися на структуру економіки. Якщо вона залишається застарілою, то потрібно відразу говорити про високі ризики і про те, як їх нейтралізувати. Якраз у структурі економіки наразі є найбільша складність. Трансформація у країні відбувається вкрай повільно, що, за сьогоднішніх непоганих суто числових показників, означає, що дуже швидко ми можемо опинитися у ситуації 2008-2009 років", - наголошує експерт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!