Місія МВФ закінчує роботу в Україні

Понеділок, 14 лютого 2011, 14:30

Заява місії МВФ за підсумками роботи в Україні має з'явитися в понеділок увечері або у вівторок.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна" із посиланням на джерело, джерело, знайоме з ходом переговорів.

Агентство повідомляє, що прем'єр-міністр Микола Азаров у понеділок зустрівся з главою місії МВФ в Україні Таносом Арванітісом, яка завершує свою роботу в Києві.

В уряді і представництві МВФ поки не уточнюють подробиць цієї зустрічі.

Відомо лише, що з української сторони у ній взяли участь міністр фінансів Федір Ярошенко, перший заступник міністра праці та соціальної політики Василь Надрага, голова правління НАК "Нафтогаз Україна" Євген Бакулін, голова Державної податкової служби Віталій Захарченко та заступник глави Нацбанку Ігор Соркін.

За словами співрозмовника агентства, на зустрічі підбивалися підсумки роботи місії, яка через низку не до кінця узгоджених питань продовжила свій візит на декілька днів.

Найбільш дискусійними темами стали терміни проведення пенсійної реформи і підвищення тарифів на природний газ, електроенергію та гаряче водопостачання: українська сторона наполягає на необхідності пом'якшити раніше заявлений графік.

Одним із доводів є різко негативна позиція профспілок.

Як повідомлялося, спочатку робота місії МВФ в Україні планувалася в період з 1 по 11 лютого.

За її підсумками має бути прийняте рішення про можливість виділення Україні чергового траншу кредиту.

МВФ у кінці липня 2010 року вирішив відновити співпрацю з Україною за новою програмою stand-by на 10 млрд. SDR (близько 15,6 млрд. доларів).

Затверджена програма є третьою за величиною серед діючих програм допомоги МВФ, поступаючись за розмірами Греції та Румунії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!