Українське кіно отримало додаткові 120 мільйонів

Субота, 15 січня 2011, 13:39

Бюджет на 2011 рік передбачив для кіногалузі цього року близько 120 млн. гривень.

Про це заявила голова агентства з питань кінематографії Катерина Копилова в інтерв'ю "ДТ. Україна".

За її словами, у порівнянні з попереднім "залишковим принципом" кінофінансування (було в межах 20-30 млн. гривень) ця сума "майже розкішна",

"Спочатку виходили взагалі з цифри 24 млн. гривень. Лише. Але надалі все змінилося", - зазначила Копилова.

"Просто зуміли мотивувати необхідність такого рядка бюджету на кіно. Адже достатні аргументи для цього є. Гадаєте, їх недостатньо? Молоді талановиті кінорежисери не могли себе проявити через колишні мізерні вливання в кіно... Деякі кіноідеі не вдалося реалізувати, оскільки вічно "залишковий принцип". Наші мотивації почули", - пояснила вона.

Відповідаючи на питання про те, яка частина зі 120 мільйонів піде на реальні проекти Національної кіностудії імені Олександра Довженка, Копилова сказала: "Тут - питання відкрито".

"Ідеї, звичайно, існують. Але, напевно, не під всі з них потрібно виділяти величезні бюджети. Пам'ятаючи минулий досвід... Ну, і головне в цьому питанні: бачу нашу подальшу роботу зовсім не в рамках багатьом зручної старої системи - "держава субсидує, а творчої відповідальності ніякої", - зазначила вона.

"Хотілося б, щоб і довженківці активніше переходили на шлях копродукції. З іншими країнами. З цікавими зарубіжними партнерами. І щоб ми, нарешті, відійшли від архаїчного принципу держзамовлення. І надавали кіногалузі "держпідтримку", - наголосила голова агентства з питань кінематографії.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!