МВФ нагадав Україні, що не відмовляється від співпраці

Четвер, 14 січня 2010, 21:26

Співпраця Міжнародного валютного фонду (МВФ) з Україною в рамках програми stand by відновиться після завершення президентських виборів.

Про це сказав голова МВФ Домінік Стросс-Канн, повідомляє агентство "Інтерфакс-Україна".

"Я впевнений, що як тільки період виборів, що відрізняється традиційної нестабільністю, завершиться, буде можливо відновити нормальні відносини", - сказав він.

МВФ восени 2008 року прийняв рішення про виділення Україні кредиту близько 17 млрд. дол. в рамках програми stand-by.

З трьох виділених траншів на загальну суму майже 11 млрд. дол. перший в розмірі 4,5 млрд. дол. в листопаді 2008 року отримав Нацбанк, проте вже другий, у травні 2009 року, в розмірі 3 млрд. дол. був поділений між НБУ та урядом, а третій, у серпні, на 3,5 млрд. дол. повністю пішов уряду, щоб полегшити виконання бюджету та закупівлю природного газу.

Виділення четвертого траншу в розмірі 3,8 млрд. дол. було заплановано на листопад за підсумками третього перегляду програми.

Місія Фонду завершила роботу в Києві наприкінці жовтня, однак не зробила позитивної заяви про завершення перегляду.

МВФ неодноразово публічно наголошував, що чекає формування консолідованої позиції української влади в питанні реалізації антикризових дій.

Рада директорів МВФ 30 грудня 2009 лише задовольнила запит української влади на пом'якшення умов програми stand-by, знизивши мінімальний рівень чистих міжнародних резервів з 14,9 млрд. дол. приблизно на 2 млрд. дол.

Фонд пояснив, що це рішення дозволить українській владі використовувати наявні ресурси для здійснення зовнішніх платежів у потрібні терміни, включаючи платежі за газ, але в той же час не потребуватиме нових виплат з боку МВФ.

За час після отримання третього траншу уряд України також використав близько 2,1 млрд. дол. за рахунок конвертації отриманих від Фонду наприкінці серпня - початку вересня спеціальних прав запозичення в рамках розподіли їх між усіма членами МВФ.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!