"Нафтогаз" не визнає борг у 614 мільйонів доларів

Субота, 3 січня 2009, 11:31
 

"Нафтогаз" заперечує наявність заборгованості за спожитий у листопаді-грудні 2008 року імпортований газ і спростовує останні заяви офіційних представників "Газпрому".

У розповсюдженому ввечері в п'ятницю повідомленні компанія спростувала заяву в п'ятницю офіційного представника "Газпрому" Сергія Купріянов про борг у 614 млн. дол.

"Підтвердження (СВІФТ) перерахування "Нафтогазом" і надходження коштів на рахунок компанії RosUkrEnergo "Нафтогаз" одержав 30 грудня 2008 року. Відповідний акт, з підписом голови правління компанії Олега Дубини, знаходиться в офісі "Газпрому", відзначається в повідомленні.

"Нафтогаз" знову підкреслює, що не виходив в односторонньому порядку з переговорного процесу.

"Переговори були завершені унаслідок відмови "Газпрому" від пропозиції "Нафтогазу", який пропонував економічно обґрунтовану ціну газу для українських споживачів і відповідно скореговану до європейського рівня й економічно обґрунтовану ставку на транзит російського газу українською територією", - підкреслюється в повідомленні.

"Нафтогаз" вважає, що будь-які заяви з боку офіційних представників "Газпрому" про несанкціонований відбір Україною російського газу, який був призначений споживачам Європи, не відповідають дійсності і завдають шкоди репутації "Нафтогазу" як надійного транзитера енергоресурсів до країн Європейського Союзу.

"Нафтогаз" заявляє також, що "незважаючи на недоодержання з боку "Газпрому" необхідних обсягів газу, для виконання своїх зобов'язань перед країнами ЄС щодо транзиту природного газу, "Нафтогаз" за останню добу використовував з власних резервів 17 млн. кубометрів газу. З них 10 млн. кубометрів було транспортовано до країн Європи і ще 7 млн. кубів було використано для роботи газотранспортної системи".

"Нафтогаз" неодноразово звертав увагу "Газпрому", що відсутність щорічної угоди про транзит російського газу територією України може призвести, зокрема, до розбалансування синхронної роботи газотранспортних систем Росії, України і ЄС, говориться в заяві.

"Нафтогаз" у зв'язку з відсутністю зазначеного документа, не може визначити країни й обсяги газу, що вони повинні одержати. Це, у свою чергу, не дозволяє Компанії визначити напрямки, за якими повинні бути спрямовані великі обсяги природного газу.

"Саме тому, "Нафтогазом" було прийняте рішення виходити із середньодобового обсягу транзиту російського газу, передбаченого офіційними заявками "Газпрому" і останніми домовленостями під час переговорів у грудні минулого року", - підкреслюється в повідомленні прес-служби.

Українська Правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!