Ціна на нафту підвищується через загострення ситуації на Кавказі

Понеділок, 11 серпня 2008, 09:54

Ціна на нафту підвищується через загострення ситуації на Кавказі після падіння на 4% в п'ятницю, 8 серпня.

Про це повідомляє агентство "Інтерфакс Україна" з посиланням на агентство Bloomberg.

Ціна ф'ючерсного контракту на нафту марки WTI на вересень в електронній системі Нью-йоркської товарної біржі (NYMEX) у понеділок зранку підвищилася на 1,54 дол. щодо рівня закриття торгів 8 серпня й становить 116,74 дол. за барель.

Учасники ринку стурбовані загостренням ситуації в Південній Осетії, що може призвести до дестабілізації ситуації на Кавказі й викликати перебої у поставках сировини з Каспійського регіону через Грузію.

Тим часом ціна вересневого контракту на WTI у п'ятницю впала на 4,82 дол. - до 115,2 дол. за барель. Це мінімальне значення за 14 тижнів. Нафта за минулий тиждень здешевіла на 7,9%.

Аналітики охарактеризували п'ятничне падіння котирувань як "надмірне".

Котирування вересневого ф'ючерса на російську нафту марки Rebco в електронній системі CME Globex (NYMEX) 8 серпня знизилися на 4,4 дол. і становили 108,94 дол. за барель.

На лондонській біржі ICE Futures ціна ф'ючерсів на вересень на нафту Brent знизилася на 4,53 дол. - до 113,33 дол. за барель.

Ціна спотових контрактів на російську нафту Urals (c.i.f. порти Середземномор'я) в п'ятницю становила 110,39 дол. за барель, що на 4,5 дол. нижче за ціну spot попереднього дня.

Експортна нафта з Росії з поставкою в порти Західної Європи (Urals c.i.f. С.-З. Європа) коштувала 109,81 дол. за барель (-4,53 дол.), Siberian Light (c.i.f. С.-З. Європа) - 113,32 дол. за барель (-4,45 дол.).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!