Продан: Виробництво ядерного палива - стратегічне завдання

П'ятниця, 18 січня 2008, 13:13

Міністр палива і енергетики Юрій Продан провів нараду з питань розвитку атомно-промислового комплексу, на якій він відзначив, що розвиток елементів ядерного циклу і створення умов для виробництва власного ядерного палива є стратегічним завданням для України. Про це повідомляє прес-служба Мінпаливенерго.

За словами Продана, робота зі створення елементів виробництва власного ядерного палива і його складових відповідає всім вимогам енергетичної безпеки згідно з рішенням РНБО, введеним у дію указом президента Віктора Ющенка, програмі діяльності уряду і стратегічним напрямкам роботи Міністерства палива і енергетики.

Під час наради міністр також відзначив необхідність реалізації невідкладних заходів щодо певного розвитку уранового виробництва з метою забезпечення попиту АЕС у власній урановій сировині в 2015-2017 рр.

Особлива увага керівників підприємств атомно-промислової галузі, які були присутні на нараді, була приділена необхідності підвищення ефективності уранового виробництва для забезпечення конкурентоспроможності уранового концентрату і майбутнього ядерного палива України.

Учасники зустрічі провели детальну дискусію щодо забезпечення необхідних капіталовкладень для виконання відзначених стратегічних завдань. Вони відзначили, що ДП НАЕК "Енергоатом" на даному етапі може стати найбільш реальним інвестором для розвитку підприємств атомно-промислового комплексу. Учасники наради підтримали пропозиції щодо проведення активнішої роботи із залучення потенційних іноземних інвесторів і ядерних корпорацій, які зможуть вирішувати питання впровадження новітніх сучасних гірських, хімічних і реакторно-ядерних технологій в Україні.

Нагадаємо, державне підприємство "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" (НАЕК "Енергоатом") було створено в жовтні 1996 р. і об'єднує п'ять українських атомних електростанцій. НАЕК "Енергоатом" підпорядковується Міністерству палива і енергетики України. Міністерство палива і енергетики формує державну політику в галузі, представляє і відстоює інтереси України в МАГАТЕ, інших міжнародних організаціях щодо функціонування ядерної енергетики.

РБК-Україна

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!