"Газ України" погрожує холодною зимою

Вівторок, 4 грудня 2007, 12:45

Дочірня компанія НАК "Нафтогаз України" "Газ України" виділятиме ліміти газу теплопостачальним підприємствам відповідно до рівня розрахунків за спожите паливо.

У своїй заяві компанія зазначає, що вкотре звернулася з попередженнями до керівників Дніпропетровської, Донецької, Запорізької, Луганської, Львівської та Харківської облдержадміністрацій.

Станом на 3 грудня заборгованість підприємств ТКЕ зазначених 6 областей перед ДК "Газ України" у 2007 році перевищила 750 млн грн, або 68% від боргу усіх теплопостачальних підприємств України (загальний борг підприємств ТКЕ у 2007 році – 1,1 млрд грн).

"Критична ситуація з розрахунками перед ДК "Газ України" низки підприємств ТКЕ зазначених областей загострюється", - наголошує компанія.

"Газ України" звертає увагу керівників облдержадміністрацій на те, що, для забезпечення постачання підприємствам ТКЕ імпортованого природного газу, НАК "Нафтогаз України" повинна мати достатні фінансові ресурси для закупівлі цього енергоносія.

"Однак рівень розрахунків значної частини підприємств ТКЕ за спожитий природний газ не дає можливості НАК "Нафтогаз України" акумулювати для цього необхідні кошти", - зазначається у заяві.

"Подальше загострення кризи розрахунків за газ може призвести до негативних процесів у сфері забезпечення споживачів ресурсами природного газу і зриву опалювального сезону в окремих регіонах", - попереджає компанія.

У заяві зауважується, що, відповідно до встановленого Кабінетом міністрів чинного порядку, забезпечення галузей національної економіки та населення природним газом здійснюється лише за умови його стовідсоткової оплати.

Згідно з вимогами ст.13 закону "Про теплопостачання", відповідальними за забезпечення теплом населення є керівники органів місцевого самоврядування.

"Економічна правда"

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!