Азербайджан пропонує Грузії газ по 120 доларів

Четвер, 28 грудня 2006, 14:26

Азербайджан планує продавати Грузії природний газ приблизно по 120 дол. за 1 тис. куб. м.

Про це повідомив президент Державної нафтової компанії Азербайджанської Республіки (ДНКАР) Ровнаг Абдуллаєв, передає ІА "Новини-Грузія".

За його словами, азербайджанський газ Грузії може бути проданий за ціною, що не перевищує ту, яка передбачена для Туреччини. "Ця ціна буде в радіусі 120 дол. за 1 тис. кубометрів", - зазначив Абдуллаєв.

Водночас голова ДНКАР повідомив, що на початку 2007 р. природний газ з родовища Шах-Деніз не буде одержаний, як очікувалося раніше, через технічні проблеми на одній із свердловин. Тому переговори про переуступку турецької частки газу Грузії і Азербайджану перенесено на січень 2007 р.

Як повідомлялося, 27 грудня прем`єр-міністр Грузії Зураб Ногаіделі на засіданні уряду заявив, що з січня 2007 року Грузія одержуватиме газ з Росії і Азербайджану.

Річна потреба Грузії в природному газі становить 2 млрд. куб. м. Контракт на поставки 1 млрд. 100 млн. куб. м російського газу наступного року уклали три грузинські приватні компанії по 235 доларів за 1 тис. куб. м. 1 млн. куб. м газу на добу Грузія одержуватиме з Азербайджану, обсяг, що залишився, - за рахунок турецької квоти видобутку на родовищі "Шах-Деніз".

До початку поставок з "Шах-Деніз" дефіцит буде заповнено за рахунок російського газу.

УНІАН

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!