"Економічна правда" запрошує на конференцію "Відбудова України: чому не слід відкладати до перемоги"

Подальшим пріоритетом санкцій є повне ембарго на газ та нафту – МЗС

П'ятниця, 3 червня 2022, 14:17 -

В МЗС заявили, що подальшим пріоритетом санкцій проти Росії є повне ембарго на газ та на нафту у поєднанні з повним відключенням російської фінансової системи від світової.

Про це повідомив спеціальний представник Міністерства закордонних справ України з питань санкційної політики Олексій Макєєв, передає "Інтерфакс-Україна".

"Нашими наступними пріоритетами я бачу три. Перше - це продовження енергетичних санкцій. Другий момент - це фінансові санкції. Повне ембарго на газ і на нафту в поєднанні з повним відключенням російської фінансової системи від світової фінансової системи здатне завдати шаленої шкоди російській економіці", - сказав Макєєв.

Він зазначив, що другим пріоритетом є розширення персональних санкцій на всіх тих, хто є співучасником злочину агресії та сприяв здійсненню військових злочинів.

Реклама:

Макєєв зазначив, що МЗС пропонує партнерам запровадити санкції проти понад 12 тис. фізичних осіб та понад 3 тис. юридичних осіб.

"Наші подальші переговори з партнерами – це буде визначення пріоритетів серед цих фактично 15 тис. фізичних та юридичних осіб", – пояснив він.

Макєєв повідомив, що третім пріоритетом буде проведення "дуже важливої копіткої роботи з метою того, щоб закрити всі шпарини, через які Росія та її контрагенти намагаються оминати санкції".

За словами спецпредставника МЗС, санкційна коаліція проти РФ налічує понад 40 держав світу, зокрема Україну.

Як повідомлялося, Рада ЄС затвердила шостий пакет економічних і персональних санкцій, спрямованих проти РФ і Білорусі.

Європейська правда

Реклама: