МінАПК затвердило заходи для впровадження земельної реформи

Понеділок, 22 травня 2017, 16:21

Мінагрополітики розглянуло та затвердило перелік основних заходів до кінця 2017 року із вдосконалення різних аспектів земельних відносин.

Про це повідомляє Державна служба України з питань геодезії, картографії та кадастру.

"Пріоритетним напрямом роботи на найближчі місяці було, зокрема, визначено формування концептуальних засад обігу сільськогосподарських земель, розробка та подання на розгляд Кабінету Міністрів України законопроекту "Про обіг земель сільськогосподарського призначення", - йдеться у повідомленні.

"У рамках цього напряму передбачено створення національної платформи для проведення електронних аукціонів з метою забезпечення максимальної прозорості продажу державних та комунальних земель, а також надання можливості її використання для угод купівлі-продажу приватним особам", - зазначається там.

Також у рамках робочої групи буде сформовано підгрупу з координації створення Національної інфраструктури геопросторових даних (НІГД), в яку ввійдуть представники  основних відомств-утримувачів геопросторової інформації та інших зацікавлених сторін.

Під час засідання було заплановано створити систему регулярного моніторингу земельної сфери. А для уточнення даних про земельні ресурси в 2017 році розпочато створення протоколів виправлення систематичних помилок у Державному земельному кадастрі, а також ведеться робота з упорядкування земельних банків державних підприємств та деяких наукових установ.

 У засіданні групи взяли участь представники керівництва Мінагрополітики, Держгеокадастру, Світового банку, представництва ЄС, МВФ, Міністерства економічного розвитку і торгівлі України, Міністерства юстиції України, Стратегічної групи радників при прем’єр-міністрові України.

Як зазначається, наступне засідання заплановане на другу декаду червня.

Рекомендуємо почитати: Земля на старті: Україна наближається до відкриття ринку

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!