Рівень тіньової економіки знизився до 35% - Мінекономрозвитку

Вівторок, 14 лютого 2017, 19:45

У cічні-вересні 2016 року рівень тіньової економіки становив 35% від офіційного ВВП, що на 5 відсоткових пунктів менше порівняно з показником відповідного періоду 2015 року.

Про це йдеться у звіті, який підготував Департамент економічної стратегії та макроекономічного прогнозування Мінекономрозвитку.

Як зазначається, детінізація є результатом дії кількох факторів:

- збереження відносної макроекономічної стабільності (за підсумком 9 місяців 2016 року зростання реального ВВП становило 1,3%; інфляція за цей період становила 6,4% проти 41,4% у відповідному періоді 2015 року при девальвації середньомісячного обмінного курсу гривні до долара на 12,2% порівняно з 39,5% у січні-вересні 2015 року);

- поліпшення бізнес-клімату внаслідок дотримання політики дерегуляції та оптимізації функціонування державного сектору економіки з метою підвищення його ефективності (відповідно до рейтингу Doing Business-2017 Україна посіла 80 місце серед 190 країн; у рейтингу Doing Business-2016, уточненому відповідно до методології, застосованій цьогоріч, Україні належало 81 місце серед 189 країн);

- відновлення та формування нових міжгалузевих зв’язків в економіці;

- поступової легалізації відносин на ринку праці внаслідок зниження ЄСВ.

"При цьому процес детінізації стримується проблемами, не вирішення яких негативно позначається на показниках розвитку економіки країни в цілому. Це, зокрема, збереження несприятливої зовнішньоекономічної кон’юнктури; впровадження  РФ товарних та транзитних обмежень; збереження фінансових ризиків в умовах триваючого банкрутства банків та недоотримання кредитних коштів від МВФ; наявність  непідконтрольних територій", - йдеться у повідомленні відомства.

Нагадаємо, за даними Держстату, ВВП України в третьому кварталі 2016 року, за уточненими даними, зріс порівняно з аналогічним періодом 2015 року на 2%. Рівень тіньової економіки України в першій половині 2016 року знизився до 38% із 41%.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!