Харківський тракторний завод відновлює роботу

Четвер, 5 січня 2017, 21:00

ПАТ "Харківський тракторний завод" (ХТЗ) відновлює свою роботу після тривалої перерви.

Про це повідомила глава Харківської облдержадміністрації Юлія Світлична, передає "Інтерфакс-Україна".

"Із завтрашнього дня відновлює роботу ХТЗ", - написала Світлична на своїй сторінці в Facebook в четвер.

"Ситуація з підприємством була непроста, але після особистого втручання в це питання президента України вона вирішена. Підприємство починає роботу. Відновлення промислового виробництва на Харківщині - наш пріоритет", - додала глава Харківської ОДА.

Вона також висловила впевненість, що новий власник підприємства забезпечить виконання зобов'язань як перед державою, так і перед трудовим колективом.

Як повідомлялося, в березні 2016 року за рішенням наглядової ради ПАТ посаду гендиректора ХТЗ зайняв Андрій Коваль, який керував заводом в 2006-2007 рр.

Наприкінці квітня президент і власник групи компаній Олександр Ярославський за пропозицією австрійського бізнесмена Зігфріда Вольфа, інвестора ПАТ "Харківський тракторний завод", придбав контрольний пакет акцій цього підприємства.

6 червня прес-центр СБУ повідомив, що гендиректор ХТЗ, призначений у березні 2016 року, здійснив підготовку до демонтажу обладнання ливарних цехів з метою вивезення в РФ. Він повідомлений про підозру у підготовці до вчинення диверсії (ч.1 ст.14 ст.113 Кримінального кодексу України) і оголошений в розшук.

У червні ХТЗ був змушений призупинити роботу, тому що майно і банківські рахунки підприємства були заарештовані на підставі ряду кримінальних справ.

Збори кредиторів ПАТ "ХТЗ" 9 червня вирішило почати процедуру досудової санації підприємства, схваливши план її проведення.

В кінці грудня 2016 р. Червонозаводський райсуд Харкова зобов'язав прокурора відділу нагляду за додержанням законів органу СБУ і Держприкордонслужби розглянути клопотання адвоката гендиректора ХТЗ Андрія Коваля про закриття кримінального провадження щодо його підзахисного.

ХТЗ, заснований в 1930 році, в даний час випускає десятки моделей тракторів і спецтехніки, призначених для робіт в сільському і комунальному господарствах, будівництві. Основний товарний асортимент ХТЗ представлений малими тракторами потужністю 35 л/с, а також великими колісними і гусеничними тракторами потужністю 150-280 л/с.

За попередніми даними, чистий прибуток ХТЗ в 2015 році скоротився в 10 разів (у 2014 році цей показник склав 445 млн грн).


powered by lun.ua