У "Газпромі" розраховують на 90% потужностей OPAL

Понеділок, 28 листопада 2016, 15:43

Заступник голови правління російського "Газпрому" Олександр Медведєв повідомив, що компанія прийняла зміни, внесені Єврокомісією в угоду щодо OPAL.

Про це пише "Комерсант".

При цьому він уточнив, що Єврокомісія виставила вимоги до німецького регулятору щодо внесення зміни, і ці вимоги "Газпромом" були отримані.

"Детально проаналізували вимоги і прийшли до висновку, хоча краще не стикатися з односторонньою зміною узгоджених раніше умов, а якщо міняти, то міняти в результаті переговорів, не приймаючи такого стилю поведінки. Міллер нам погодив, і ми виходимо на підписання", - сказав Медведєв.

Реклама:

Він пояснив, що, коли на зміненому варіанті угоди з'являться всі потрібні підписи, "це відкриє шлях до того, що в січні потужності OPAL будуть розподілятися відповідно до цієї угоди".

"Ми зможемо використовувати більше потужностей, ніж зараз. Це залежить від результату аукціону, але ми плануємо, до 90% OPALа ми зможемо отримувати за цією процедурою", - зазначив заступник голови "Газпрому".

Нагадаємо, в кінці жовтня Єврокомісія дозволила Газпрому збільшити потужність на прокачування газу по газопроводу OPAL, який об'єднує Північний потік з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Російському монополісту раніше були доступні тільки 50% потужності газопроводу.

Рішення ЄС дозволило російській компанії отримати доступ ще до 32% потужності труби і тим самим наростити експорт по цьому каналу в обхід України більш ніж на 9 млрд кубометрів газу.

Андрій Коболєв, голова правління НАК Нафтогаз України, заявив, що доступ Газпрому до OPAL може зменшити транзитну виручку України від прокачування газу на суму від 290 млн доларів до 425 млн доларів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!