Бізнес знову покращив очікування щодо рівня інфляції

Четвер, 13 жовтня 2016, 20:19

Український бізнес суттєво покращив очікування щодо рівня інфляції.

Про це свідчать результати чергового опитування керівників підприємств, яке Національний банк України провів у IІІ кварталі 2016 року.

В середньому, вони очікують зростання споживчих цін на 13,8% протягом наступних 12 місяців. Натомість, минулого кварталу вони прогнозували інфляцію на рівні 18,9%.

"Покращення інфляційних очікувань підприємств та їх поступове наближення до прогнозів Нацбанку триває вже півроку. Це є як наслідком зниження інфляції до поточного однознакового рівня, так і свідченням поступового посилення впевненості бізнесу, що Нацбанк здатний виконати ціль з рівня інфляції – 12% у 2016 році та 8% у 2017 році", - йдеться у повідомленні НБУ.

Водночас, як зазначив регулятор, підприємства оптимістично налаштовані щодо пожвавлення економічної активності.

Після тимчасового погіршення на початку року ділові очікування покращуються другий квартал поспіль. У IІІ кварталі 2016 року індекс ділових очікувань становив 109,2%. Це є найвищим значенням з І кварталу 2014 року.

Пожвавлення ділової активності очікують респонденти усіх видів економічної діяльності, крім будівництва. Найбільш оптимістичні прогнози, як і в попередньому кварталі, у підприємств торгівлі, переробної промисловості та сільського господарства.

Оптимізм переважає в очікуваннях щодо обсягів реалізації продукції власного виробництва та інвестиційних видатків на машини, обладнання та інвентар.

З огляду на позитивні ділові очікування, підприємства прогнозують зростання своїх потреб у позикових коштах найближчим часом. Понад третина опитаних планує брати банківські кредити для фінансування своєї діяльності, і переважна більшість з них - у національній валюті.

Економічна правда

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!