Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Хабарі забезпечують до 90% доходів лікарів - дослідження

П'ятниця, 16 вересня 2016, 19:02

До 90% доходів працівників охорони здоров’я складають хабарі.

Про це пише "Ціна держави".

Як наголошується, за результатами першого півріччя 2016 року середньомісячна офіційна заробітна плата працівника сфери охорони здоров’я становила 3,191 тисяч гривень на місяць. Це на 34% нижче, ніж в середньому по економіці та на 42% нижче, ніж в середньому для промисловості.

Згідно з повідомленням, 90% працівників охорони здоров’я отримує зарплату нижче середньої по країні. Водночас, за даними досліджень, до 90% доходів лікарів складають хабарі.

Реклама:
натиснути для збільшення 

"Інша проблема менш очевидна - оплата праці медика-бюджетника не має або майже на має відношення до того як, власне, медики лікують. Зарплата мало залежить від якості, кількості та типу послуг що надаються", - йдеться у повідомленні.

Преміювання та встановлення надбавок (крім доплат за часткове заміщення вакантних посад, стаж, кваліфікаційну категорію) відбувається нечасто через брак фінансових ресурсів, пише видання.

"Якщо ж доплати та надбавки все ж таки призначаються, то критерії оцінки роботи персоналу непрозорі. Ці доплати призначають керівники на свій розсуд. В свою чергу керівники державних медичних закладів також не мають стимулів лікувати краще", - йдеться у повідомленні.

Таким чином, найбільш вагомими факторами, що визначають диференціацію заробітних плат є стаж роботи та відносини з керівником закладу. Це спотворює всі стимули працювати більше, ефективніше, пише видання.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: