Інфляція в Україні в 2016 році сповільниться до 11% - ICU

Вівторок, 16 серпня 2016, 17:34

Група ICU поліпшила прогноз інфляції в Україні на 2016 рік до 11% проти раніше прогнозованих 14%.

Про це йдеться в макроекономічному звіті групи.

"Інфляція в країні значно сповільнилася і, за нашими оцінками, в грудні складе 11%. З одного боку, це дозволить НБУ і далі знижувати облікову ставку, яка, за нашими прогнозами, в грудні складе 12,5%, що призведе до зниження процентних ставок в банківському секторі", - сказав керівник аналітичного підрозділу групи ICU Олександр Вальчишен.

Він також зазначає, що таке швидке зниження темпів інфляції, яка ще рік тому була вище 40%, є показником дуже слабкого відновлення економіки після глибокої рецесії 2014-2015 років.

Через більш слабкі, ніж передбачалося раніше, підсумки першого півріччя група ICU знизила прогноз приросту реального ВВП України на 2016 рік до 1,6% з раніше прогнозованих 2,1%.

" Відновлювальний тренд, що сформувався в другій половині 2015 року, загальмувався в першому кварталі через високу волатильність на міжнародних фінансових ринках та слабкі державні витрати. Однак у другому кварталі намітилася тенденція на відкриття другого дихання у відновленні економіки", - зазначив Вальчишен.

За його словами, в річних темпах приросту реального ВВП (квартал поточного року до аналогічного періоду минулого року), фіксується позитивна динаміка реального ВВП: +0,1% г/г у першому кварталі і +1,3% г/г у другому кварталі поточного року.

Він також зазначив, що група ICU не змінює прогноз по реальному ВВП на друге півріччя.

"Приріст реального ВВП у третьому кварталі в порівнянні з аналогічним періодом минулого року, за оцінками ICU, складе +3%, в четвертому кварталі - +2%. У третьому кварталі економічну активність забезпечить, перш за все, сільське господарство, а в четвертому на економіку позитивно впливатиме так званий фіскальний імпульс, оскільки на цей період припадає найбільший обсяг бюджетних видатків", - додав він.

У макроекономічному звіті групи ICU наголошується, що в умовах, що склалися для стимулювання зростання економіки необхідно робити ставку на державні інвестиції і більш агресивне зниження облікової ставки.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!