Суд визнав НБУ винним у банкрутстві "Укргазпромбанку"

Вівторок, 22 березня 2016, 09:45

14 березня Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправною бездіяльність регулятора щодо "Укргазпромбанку", який був визнаний неплатоспроможним в 2015 році, а зараз ліквідовується.

Позов був поданий одним з вкладників "Укргазпромбанку" - ТОВ "Торговий дім Санко", пише FinClub.

У серпні 2014 року компанія відкрила в банку поточний рахунок, витратні транзакції за яким з 9 по 23 лютого 2015 року "Укргазпромбанк" не провів.

У квітні до банку увійшов тимчасовий адміністратор, а в вересні установу відправили на ліквідацію. 16 жовтня компанія "Торговий дім Санко" звернулася до ФГВФО із заявкою про визнання себе кредитором. Відповідь компанія не отримала, тому подала до суду.

Реклама:

Позивач припустив, що ФГВФО не задовольнить його кредиторські вимоги, оскільки вартість активів "Укргазпромбанку" менша, ніж його зобов'язання.

Але він подав в суд не на Фонд гарантування (закон не зобов'язує ліквідатора слати кредиторам листи про акцептування їх вимог; при цьому Фонд не гарантує розрахунок з усіма кредитами банку), а на Нацбанк.

"Санко" попросила суд визнати протиправною бездіяльність НБУ з листопада 2014 року по квітень 2015 року щодо неприйняття адекватних, негайних і рішучих дій, своєчасного застосування адекватної міри впливу до "Укргазпромбанку".

Нацбанк повинен був зробити це на підставі проведеної перевірки, звіту про інспектування та рейтингової оцінки САМЕLS. Також "Санко" просила визнати протиправною бездіяльність НБУ щодо захисту інтересів вкладників щодо безпеки зберігання коштів на рахунках банку.

Суд з'ясував, що з жовтня 2014 року по квітень 2015 року НБУ не вжив необхідних заходів впливу з метою недопущення погіршення фінансового становища "Укргазпромбанку" (обмеження проведення операцій, заборона на видачу бланкових кредитів, введення особливого контролю).

Нацбанк у відповідь заявив, що застосування заходів впливу до банку є його "правом", а не "обов'язком". Суддя порахував такий аргумент непереконливим, адже якби діяльність "Укргазпромбанку" була обмежена, у позивача не виникло б проблем з поверненням грошей.

В результаті суд став на бік позивача і задовольнив його вимоги в повному обсязі: бездіяльність Національного банку в період з листопада 2014 року по квітень 2015 року щодо невжиття заходів впливу до "Укргазпромбанку" визнана протиправною.

У компанії "Санко" відмовилися прокоментувати цей судовий розгляд.

Як повідомлялося, Національний банк 14 вересня 2015 року прийняв постанову про ліквідацію та відкликання банківської ліцензії ПАТ "Укргазпромбанк".

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!