G20: Ризик ослаблення глобальної економіки може відновитися

Субота, 27 лютого 2016, 17:46

На думку міністрів фінансів 20 найбільших економік світу, все ще зберігається ризик того, що ослаблення світової економіки відновиться.

Про це пише DW.

Відновлення світової економіки "нерівномірне та не виправдовує наших очікувань щодо швидкого, стабільного та збалансованого зростання", - заявили міністри фінансів країн-членів Великої двадцятки, після зустрічі у Китаї.

На думку міністрів фінансів 20 найбільших економік світу, все ще зберігається ризик того, що ослаблення глобальної кон'юнктури відновиться.

Реклама:

Тому вони погодилися використати всі доступні "інструменти", включаючи монетарні, фіскальні та структурні, щоб "зберегти та посилити відновлення" глобальної економіки, - ідеться у комюніке зустрічі.

Зокрема країни G20 змінять податкову політику та державні витрати таким чином, щоб якнайбільше сприяти економічному зростанню, надаючи при цьому пріоритет високоякісним інвестиціям.

У комюніке, однак, ідеться також про те, що "сама тільки монетарна політика не може призвести до збалансованого зростання". Тому важливу роль у збільшенні продуктивності мають відігравати структурні реформи, говориться в документі.

Серед актуальних проблем світової економіки міністри назвали "нестійкі потоки капіталу, значне падіння цін на сировину, ескалацію геополітичних суперечок, шок від потенційного виходу Сполученого Королівства зі складу Європейського Союзу, а також велике число біженців, що далі зростає у деяких регіонах".

"Ми маємо робити більше, щоб досягнути нашої спільної мети - глобального зростання", - погодилися міністри.

Нагадаємо, що у січні Міжнародний валютний фонд знизив прогноз зростання світового ВВП у 2016 і 2017 роках до 3,4% і 3,6%, що на 0,2% пункту менше від попереднього прогнозу, опублікованого у жовтні 2015 року.

Підписуйтесь на наші push-повідомлення, щоб першими дізнаватися про появу нових матеріалів. Ми обіцяємо надсилати тільки дійсно важливі новини.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: