70% аграріїв проти введення ринку земель сільгосппризначення

Середа, 20 травня 2015, 20:52

Абсолютна більшість сільськогосподарських виробників виступають проти скасування мораторію на продаж землі в Україні.

Про це свідчать результати опитування, проведеного серед сільгоспвиробників агенцією "AgriSurvey" у травні 2015 року, повідомляє прес-служба Українського клубу аграрного бізнесу.

Як зазначається, 56% аграріїв проти ринку землі як такого, ще 14% вважають, що ринок землі варто запроваджувати, але не зараз, лише 13% опитаних підтримують ідею продажу земель сільгосппризначення в Україні, тоді як решта 17% аграріїв не змогли відповісти на дане питання.

За даними дослідження, основними причинами негативного ставлення до продажу землі є недовіра до держаних органів влади через їх високу корумпованість, брак коштів для придбання землі та страх перед конкуренцією з аграрними холдингами.

Так, 26% сільськогосподарських виробників вважають,  що вводити ринок землі  "ще зарано". На їх думку, перш ніж дозволяти продаж землі, необхідно зменшити корупцію серед органів державної влади та стабілізувати політичну й економічну ситуацію в країні. Найближчі 10-15 років аграрії таких реформ не очікують.

"Негативне ставлення до продажу землі також пов’язане з неготовністю купувати землі через брак коштів (особливо недоступність зовнішнього фінансування)", - йдеться у прес-релізі.

Так, 57% сільгоспвиробників зазначили, що не готові купувати землю сільгосппризначення у випадку зняття мораторію у 2016 році.

Крім того, ставлення до зняття мораторію формується й доволі поверхневим знанням про ринок землі: 25% сільгоспвиробників не знають, якою мала би бути ціна на землю у випадку її продажу, 17% опитаних аграріїв вважають, що земля має коштувати до 5000 доларів за гектар, з них 9% вважають 1000 доларів достойною ціною за 1 гектар.

"За півроку до припинення дії мораторію на продаж землі в Україні немає ні соціальних, ні інфраструктурних, ні законодавчих передумов для  введення ринку землі в Україні", - зазначив генеральний директор асоціації УКАБ Тарас Висоцький.

За його словами, складається ситуація, в якій аграрії  виступають проти зняття мораторію на продаж землі, оскільки вони не довіряють чиновникам та не вірять в ефективність системи регулювання ринку землі через їх корумпованість.

"З іншого боку, за більш сприятливої фінансової ситуації, що включає в себе  як доступність аграрних кредитів, так і економічну  стабільність, сільгоспвиробники були б більш лояльно налаштовані до дозволу продажу землі", - сказав Висоцький.

"Якщо держава має намір дозволити продаж землі сільгосппризначення у 2016 році, вона має забезпечити ефективний контроль ринку землі, ґрунтовно підійти до аналізу вартості земель, а також залучати аграріїв  до обговорення та написання земельної реформи з метою врахування їх позиції", - підсумував він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!