Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Рубль впав нижче 70 за долар через зниження ключової ставки ЦБ

П'ятниця, 30 січня 2015, 19:44

Російська валюта закінчує робочий тиждень в мінусі приблизно на 2 рубля до долара і євро на тлі несподіваного зниження ключової ставки ЦБ до 15% річних.

Про це пише "Прайм".

Курс долара розрахунками "завтра" до 18:08 зріс на 1,86 рубля - до 70,59 рубля, курс євро - на 1,87 рубля, до 79,55 рубля, виходить з даних Московської біржі. При цьому євро після оголошення рішення ЦБ підскакував вище 80 рублів вперше з грудня.

Обсяги торгів були дуже високими - близько 5,4 мільярда доларів, що приблизно на 50% перевищує показники останніх днів.

Реклама:

Вранці валютний ринок відкрився слабкою різноспрямованою динамікою: долар трохи знижувався, а євро незначно зростав до рубля. Потім у першій половині дня до заяви Банку Росії курс долара кілька разів впритул наближався до психологічної позначки в 70 рублів.

О 12:30 ЦБ оголосив про зниження ключової ставки на 2 п.п. - До 15% річних. Це стало несподіванкою для більшості валютних гравців і призвело до різкого ослаблення рубля.

ЦБ пояснив своє рішення "зміною балансу ризиків прискорення зростання споживчих цін та охолодженням економіки".

Регулятор відзначив, що грудневе підвищення ключової ставки було екстреним заходом, який дозволив стабілізувати інфляційні і девальваційні очікування "в тій мірі, в якій розраховував Банк Росії".

Сплеск інфляції ЦБ пояснює прискореним підлаштуванням цін до ослаблення рубля, відзначаючи, що він буде обмеженим у часі.

На тлі новин від ЦБ максимальне значення долара і євро протягом дня досягало 71,84 рубля і 81,55 рубля відповідно.

Після досягнення максимумів рубль став зміцнюватися: курс долара коливався в діапазоні 70,19-70,9 рубля, курс євро пішов на зниження і до 16:50 досяг мінімального рівня в 79,22 рубля.

Як заявив журналістам глава Мінфіну РФ Антон Силуанов, курс рубля знайшов своє рівноважне становище.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі:
Підпишіться на наші повідомлення!