Міндоходів дістало з "податкових ям" 2,6 мільярда гривень

Неділя, 1 червня 2014, 10:58

За рахунок ліквідації корупційних схем із отримання незаконного податкового кредиту Міндоходів у травні залучило до державного бюджету 2,6 млрд гривень.

Про це заявив перший заступник міністра доходів і зборів Ігор Білоус, повідомляє прес-служба міністертсва.

Як зазначається, йдеться про боротьбу з так званими "податковими ямами" - фіктивними підприємствами, які надавали підприємствам послуги з отримання схемного кредиту з ПДВ та мінімізації податку на прибуток.

За оцінками Міндоходів, тіньовий обіг через податкові ями у 2013 році становив понад 300 млрд. гривень, що привело до 50-70 млрд. гривень недоотриманих податкових надходжень до державного бюджету. А середньомісячний обсяг схемного кредиту в минулому році досяг 3,9 млрд. гривень.

Реклама:

"Податкові ями існували завжди, проте в останні роки, під крилом попереднього керівництва Міндоходів, проблема розкрадання ПДВ набула катастрофічних розмірів. Боротьба з нею є складною, адже, на відміну від організаторів цих схем, ми працюємо виключно у правовому полі. Тим не менше, вже зараз стають очевидними перші результати нашої роботи", - сказав Білоус.

Нове керівництво Міндоходів, яке почало роботу у березні, з перших днів оголосило війну податковим ямам.

Завдяки протидії формуванню схемного кредиту, закриттю так званих "державних програм" та ліквідації "партизанських" майданчиків, обсяги незаконного кредиту зменшуються щомісяця.

У результаті, заявки на відшкодування ПДВ зменшилися майже на 700 млн гривень, а нарахування зросли на 900 млн гривень.

За рахунок детінізації Міністерству вдалося перекрити втрати від падіння економіки і забезпечити стабільні надходження до бюджету. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: