Грецький прем'єр заявив про закінчення кризи в країні

Середа, 8 січня 2014, 20:34

Греція принесла величезні жертви, але залишила криза позаду.

Про це заявив прем'єр-міністр Антоніс Самарас після зустрічі з головою Єврокомісії Жозе Мануелем Баррозу перед церемонією офіційної передачі Греції головування в Раді ЄС, повідомляє "Дзеркало тижня".

Самарас зазначив, що грецьке головування буде прагнути до економічного зростання та зростання зайнятості, посилення єврозони, вирішення проблем міграції, а також внутрішньої і зовнішньої безпеки .

Відповідаючи на запитання журналістів, він заявив, що уряд Греції працює стабільно і залишиться стабільним до 2016 року, коли в країні пройдуть чергові парламентські вибори.

Греція починає цього року реалізацію структурних реформ. Почалося скорочення безробіття, залучення інвестицій, зазначив прем'єр.

У свою чергу глава Єврокомісії заявив, що головування в ЄС переходить до "досвідченого пілоту" - Греція вп'яте очолює Раду ЄС. Баррозу нагадав, що зовсім недавно обговорювалися сценарії виходу Греції з євро, однак, за його словами, те, що Греція залишається повноправним членом ЄС і єврозони, показує, що ці прогнози були неправильними.

"Я б сказав, що 2013 рік став поворотним для європейської економіки, став роком змін у сприйнятті європейської економіки. Криза євро вже позаду", - заявив він.

"Ми в ЄС і Єврокомісії завжди були на боці Греції. Цей рік буде краще для Європи. Ми виходимо з рецесії і сподіваємося , що Греція вийде з рецесії в цьому році, досягне первинного профіциту бюджету і приверне інтерес міжнародних інвесторів. Ми можемо сказати грекам, що ваші жертви і зусилля відкривають краще майбутнє", - сказав Баррозу.

Самарас і Баррозу висловили надію, що на виборах в європарламент люди проголосують за стабільність, всупереч євроскептикам.

Грецький прем'єр зазначив, що громадянам належить обрати, чи хочуть вони, щоб була Європа чи вони хочуть, щоб Європи не було. За його словами, він розуміє тих, хто голосує за такі партії, як "Золота зоря", щоб висловити свою реакцію на важкі часи.

"Але я сподіваюся, що виборці будуть думати про своїх дітей і сім'ї, і що рішенням проблеми є велика Європа", - додав він.

Баррозу із свого боку висловив упевненість , що на виборчих дільницях буде більше прихильників "Великої Європи". Він визнав , що політична нестабільність може вплинути на ситуацію в європейських країнах , і відповідальні політичні сили повинні розуміти це.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!