Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Кіпр просить переглянути умови виділення допомоги

Середа, 19 червня 2013, 09:25

Президент Кіпру попросив лідерів єврозони переглянути умови виділення допомоги країні в розмірі 10 млрд євро, оскільки Кіпр, швидше за все, не зможе їх виконати.

Про це пишуть "Вести економіка" з посиланням на The Financial Times.

Як повідомляється, поточні умови завдають шкоди економіці країни і банківській системі навіть більше, ніж очікувалося.

Президент Кіпру Нікос Анастасіадіс вважає, що реструктуризація двох найбільших банків країни була "реалізована без ретельної підготовки" і знищила оборотні кошти багатьох компаній, а необхідні заходи безпрецедентного контролю за рух капіталу шкодять економіці, повідомляє The Financial Times.

Реклама:

"Економіка загнана в глибоку рецесію, що призведе до подальшого зростання безробіття і все більш складної фінансово-бюджетної консолідації, - написав Анастасіадіс лідерам ЄС і МВФ. - Я закликаю вас розглянути можливості для того, щоб визначити життєздатну перспективу для Кіпру і його народу".

Він попросив відмовитися від реструктуризації і часткового злиття двох найбільших банків, на які припадає 80% банківського сектору Кіпру.

Високопоставлений чиновник єврозони, безпосередньо бере участь у переговорах, зазначив, що міністри фінансів обговорять цей лист на засіданні в четвер.

"По суті, він просить про повне скасування програми", - сказав він і додав, що в непідготовленості до програми порятунку частково винен уряд Анастасіадіса, який спочатку відхилив пакет рятувальних заходів.

Нагадаємо, що для отримання допомоги від міжнародних кредиторів владі Кіпру довелося погодитися з тим, що Bank of Cyprus повинен провести реструктуризацію, в результаті якої втрати вкладників з розміром вкладу більше 100 тис євро складуть близько 30%.

Другий за розміром банк, Laiki, повинен буде повністю закритися, а втрати будуть компенсовані тільки власникам вкладів розміром менше 100 тис євро. Це вже спричинило зниження рейтингів самих банків до дефолтного рівня і зниження рейтингів Кіпру.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама: