Запрошуємо на перший за час великої війни Банківський форум

Іран змістив Росію з першого місця за запасами газу

Середа, 12 червня 2013, 18:56

Доведені запаси газу в Росії за підсумками 2012 року склали 32,9 трильйона кубометрів, тоді як роком раніше показник оцінювався в 44,6 трильйона кубометрів.

Про це повідомляється у черговому "Статистичному огляді світової енергетики" британської компанії ВР, пише "Лента.ру".

Відповідно до огляду, в підсумку Іран опинився на першому місці за запасами палива з показником в 33,6 трильйона кубометрів. Роком раніше Тегеран посідав друге місце з запасами в 33,1 трильйона кубометрів.

ВР істотно знизила також оцінку запасів Туркменістану - з 24,3 трильйона до 17,5 трильйона кубометрів. Були переглянуті резерви в тому числі Казахстану, Азербайджану та Узбекистану.

Реклама:

У цілому світові доведені запаси знижені з 208,4 трильйона до 187,3 трильйона кубометрів газу. Таким чином, оцінка була знижена на 21 трильйонів кубометрів (тобто на десять відсотків), яких світу вистачило б на сім років.

Як відзначає Reuters, причини різкого зниження оцінки незрозумілі.

Доведені запаси лідера російського газового ринку - "Газпрому" - за підсумками 2012 року залишилися на рівні в 19 трильйонів кубометрів. Резерви другого найбільшого гравця - "Новатека" - за минулий рік зросли з 1,32 до 1,76 трильйона кубометрів.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Слухайте подкаст "Хроніки економіки" на зручній платформі:
Підпишіться на наші повідомлення!