США звернули увагу на держзакупівлі Януковича та рейдерство

Середа, 3 квітня 2013, 19:14

Торговельний представник США звертає увагу на схвалені президентом України Януковичем у 2012 році "суперечливі зміни" до закону про держзакупівлі.

Про це йдеться у доповіді про перепони для міжнародної торгівлі, оприлюдненій офісом торговельного представника США, передає "Голос Америки".

Доповідь вказує, що внесені зміни фактично дозволили державним компаніям проводити закупівлі без тендерів.

"Значна частина державних закупівель не підпадає під дію закону "Про здійснення державних закупівель" і обслуговується на поза конкурсній основі", - сказано у доповіді.

У доповіді зазначається, що відповідно до статистики МВС України, у 2012 було здійснено та доведено до суду значно менше арештів за звинуваченням у порушенні авторських прав, ніж у 2012-му році.

Також стверджується, що Україна не виконує план дій щодо захисту інтелектуальної власності погоджений у липні 2012 року на зустрічі між Торговельним представником США та заступником прем’єр-міністра України.

"У квітні 2012 року офіс торговельного представника США вніс Україну до особливого підрозділу у переліку країн ("Special 301 report"), які не гарантують достатнього захисту інтелектуальної власності", - сказано у доповіді.

Документ також зазначає, що податкова система України лишається великою перепоною для американських інвесторів та звертає увагу, що Україна продовжує потерпати від рейдерства, бо рейдери часто мають зв’язки з владою, а уряд не намагається побороти це явище.

"Деякі дослідники стверджують, що протягом кількох останніх років жертвами рейдерів стали тисячі українських компаній", - зазначено у документі.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua