Україна не збирається виплачувати мільярди "Газпрому"

Четвер, 31 січня 2013, 08:51

Україна не має наміру виплачувати Росії штраф у розмірі 7 млрд доларів.

Про це пише "Комерсант-Україна".

Як зазначає видання, 30 січня глава Міненерговугілля Едуард Ставицький заявив, що найближчим часом Київ направить "Газпрому" офіційну відповідь на його фінансові претензії.

Згідно з даними видання, в Міненерговугілля будуть наполягати на тому, що вчасно повідомили Росію про скорочення споживання і не отримали письмових заперечень, а також на те, що в "Газпромі" підписали акти приймання-здачі спожитого в минулому році газу.

Юристи називають цю позицію достатньою для того, щоб домогтися перемоги в міжнародному арбітражі. Втім, експерти сумніваються, що справа дійде до суду, називаючи претензії монополії елементом тиску на переговорах щодо створення газотранспортного консорціуму", пише газета.

"Нам виставлений рахунок за обсяг, який Україна взагалі не брала. Тому я вважаю, що з юридичної точки зору Україна виконала всі свої зобов'язання", - заявив Ставицький.

За словами міністра, зараз юристи вивчають боргову вимогу "Газпрому" з тим, щоб надати юридично виважену відповідь.

Ставицький також підкреслив, що ніякого конфлікту на цьому грунті між "Нафтогазом" і "Газпромом" не існує, йде юридичний процес.

"Так, я скажу відверто, це малоприємний факт, але ми ставимося до нього з розумінням", - зазначив глава Міненерговугілля.

Міністр юстиції Олександр Лавринович додав, що претензії "Газпрому" виникають з тексту договору.

"Але в той же час в цьому договорі є й інші позиції, які можуть бути використані для того, щоб опонувати вимогам російської монополії", - заявив Лавринович.

Високопоставлене джерело в Міненерговугілля розповіло, що відповідь "Газпрому" вже "фактично готова і найближчим часом буде відправлена".

"Перш за все що стосується штрафів за недобір газу або принципу take-or-pay, то вони визначалися у пунктах 6.5 і 6.6 угоди, які були скасовані "харківськими угодами". Тож про штрафи не йдеться. Але в договорі дійсно обговорюється закупівля певного обсягу газу, який ми не купили по причині його дорожнечі", - пояснив співрозмовник видання.

За його словами, головні аргументи України в суперечці з "Газпромом" - це пункт 3.8 договору, де зазначено, що кількість газу, зазначеного в комерційному акті приймання-здачі, і його вартість є остаточними.

 "Оскільки російська монополія підписала акти приймання-здачі за минулий рік, ми вважаємо, що ми їм більше нічого не повинні", - сказало джерело в Міненерговугілля.

У "Газпромі" від офіційних коментарів відмовилися. Однак джерело видання в компанії підтвердило, що письмова відмова споживати газ від України дійсно була отримана, а всі акти приймання-здачі за підсумками 2012 підписані.

"Але погодження має на увазі нашу письмову згоду, а не відсутність відмови", - пояснило джерело в "Газпромі".

Як відомо, 27 січня "Газпром" зажадав від НАК "Нафтогаз України" 7 млрд доларів за недобір близько 16 млрд кубометрів газу в 2012 році.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!