Уряд підготував підвищення акцизів майже на 8%

Четвер, 17 травня 2012, 09:28

Сьогодні Кабінет міністрів розгляне законопроект про перегляд ставок деяких податків і зборів, щоб направити його в парламент.

"Міністр фінансів швидше за все буде у відрядженні, тому доповідати буде перший заступник Анатолій Мярковський", - уточнили в Мінфіні, пише "Комерсант-Україна".

Передбачено, що з 1 січня 2013 року ставки екологічного податку, податку на земельні ділянки без грошової оцінки, збору за використання радіочастотного ресурсу, збору за першу реєстрацію транспортного засобу, а також акцизи зростуть на індекс споживчих цін - на 7,9%.

Ставки плати за використання надр з видобутку корисних копалин, збору за спеціальне водокористування та використання лісових ресурсів будуть підвищені на індекс цін промислових виробників - 9,4%; за викиди в атмосферу забруднюючих речовин - на 7,6-7,8%.

Щорічна індексація акцизів передбачена Податковим кодексом.

Фактично вони виростуть на 7,4-7,9%, тобто на рівень прогнозу інфляції на поточний рік.

Тому, незважаючи на те що зараз Держстат відзначає відсутність інфляції (у квітні) або її низькі темпи зростання на рівні 0,2-0,3% (на початку року), з 2013 року вартість підакцизних товарів збільшиться більш істотно.

Уряд лише одного разу - в 2010 році - для індексації ставок використовував середньорічний показник інфляції.

Якби ця норма збереглася, а темпи зростання індексу споживчих цін протягом травня-червня залишалися колишніми, середньорічна інфляція не перевищила б 1% (у квітні 0,6%), а значить, в 2013 році підвищення акцизів не було б зовсім.

Найбільше - на 7,9% - ставка акцизу збільшиться для сигарет без фільтру - до 53,39 гривні за 1 тис шт., з фільтром - до 119,38 гривні, спирту - до 49,49 гривні за літр.

Найнижче зростання акцизу - на 7,4%, або на 6 копійок - торкнеться виробників пива (87 копійок за літр).

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!