США допоможуть Києву у заощадженні енергетики

Середа, 15 лютого 2012, 18:04

У 2012 році КМДА разом з Агентством США з міжнародного розвитку (USAID) розробить Муніципальний енергетичний план – нову систему роботи, яка передбачає удосконалення загальноміської інформаційної системи енергоменеджменту та управління рухом енергетичних, матеріальних та фінансових потоків.

Про це йдеться у повідомленні КМДА, передає УНІАН.

Таку систему передбачено створити на виконання ініціативи "Ощадлива енергетика" стратегії розвитку Києва до 2025 року.

Серед першочергових заходів плану - проведення енергетичних аудитів та аудитів теплопостачання 10 житлових будинків і 10 типових бюджетних установ.

За результатами роботи будуть розроблені інвестиційні проекти модернізації систем теплопостачання багатоповерхових будинків столиці.

Планується, що в результаті проведення заходів використання теплової енергії закладів комунальної сфери та житлових будинків зменшиться на 30-50%.

Крім того, за даними головного управління енергетики, енергоефективності та енергозбереження КМДА, для реалізації завдань стратегії запровадять пілотні проекти з реконструкції систем гарячого водопостачання 6 типових 9-поверхових та 16-поверхових житлових будинків столиці.

Згідно із планом заходів, там встановлять теплові насоси, що дозволить знизити залежність від централізованого теплопостачання не менш як на 50%.

Згодом така система запрацює у понад 2 тис будинків Києва.

Загальним завданням впровадження ініціативи "Ощадлива енергетика" стратегії розвитку Києва до 2025 року є реалізація завдання загальноєвропейської програми "20/20/20", яка передбачає до 2020 року скорочення викидів парникових газів на 20%, зменшення енергоємності ВРП на 20% та забезпечення 20% енергії з зелених та альтернативних джерел.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!