"Секс-працівники" просять не підвищувати штрафи за проституцію

П'ятниця, 16 грудня 2011, 15:32

Експерти і громадськість закликають владу не ухвалювати законопроект про посилення відповідальності за проституцію.

Про це йшлося на прес-конференції в УНІАН з нагоди Міжнародного дня проти насильства по відношенню до секс-робітників, який відзначається 17 грудня.

"Ми, представники секс-робітників, організацій та осіб, що виступають за дотримання прав людини, засуджуємо законопроект, який наразі перебуває на рогляді у Верховній раді і передбачає посилення відповідальності за занятя проституцією", - ідеться у відкритому листі до президента, Кабінету міністрів та Верховної ради стосовно законодавчих пропозицій підвищення суворості покарань за секс-роботу.

Законопроект про внесення змін до Кодексу про адміністративні правопорушення, внесений на розгляд парламенту прем`єр-міністром Миколою Азаровим, пропонує підвищити адміністративні штрафи з 75-170 грн. до 340-1700 грн.

Реклама:

Крім того, якщо раніше наслідком такого адміністративного порушення як проституція було попередження, то запропонований законопроект робить штрафи обов`язковим мінімальним покаранням за індивідуальну проституцію.

Як зазначив на прес-конференції керівник програм політики та адвокації МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" Павло Скала, законопроектом також пропонується змінити орган, який буде накладати стягнення.

Зараз ці стягнення накладають адміністративні комісії при місцевих органах влади, а передбачається, щоб штрафи накладала міліція.

"Тобто, пропонується якимось чином впливати на дівчат, що займаються проституцією, напередодні Євро-2012, щоб регулювати процес, а ми знаємо, як міліція може це робити", - сказав він.

Експерти вважають, що наповнити бюджет за рахунок збільшення штрафів навряд чи вдасться, оскільки якщо міліція матиме право накладати стягнення, то кошти осідатимуть у кишенях правоохоронців у вигляді хабарів.

Скала навів офіційну статистику із двох відомств - МВС та Державної служби статистики - щодо кількості протоколів, складених за проституцію.

За його інформацією, щороку близько 11-12 тисяч протоколів складається стосовно жінок, яких затримали за проституцію, і накладено стягнення на третину складених протоколів.

Заступник голови правління БО "Всеукраїнська ліга "Легалайф", яка представляє інтереси секс-працівників України, Наталія Ісаєва зазначила, що організація дуже занепокоєна щодо цього законопроекту. "Ми закликаємо владу скасувати даний законопроект і сісти з нами як представниками секс-робітників за стіл переговорів, щоб врегулювати ситуацію", - сказала вона.

Керівник програм політики та адвокації МБФ "Міжнародний Альянс з ВІЛ/СНІД в Україні" Оксана Матіяш зауважила, що, за оцінками експертів, в Україні близько 70 тисяч жінок, які займаються секс-бізнесом.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Реклама:
Підпишіться на наші повідомлення!