Металурги працюють на межі рентабельності?

Вівторок, 15 листопада 2011, 09:29

У світі триває зниження попиту і цін на метал, яке почалося  у вересні.

За цей період експортні ціни на українську металопродукцію вже впали на 2-15%, опустившись нижче собівартості її виробництва на деяких метпідприємствах, про це пише "Комерсант-Україна".

"Вартість квадратної заготовки знизилася на 15%, до 580 доларів за тонну (FOB Чорне море), арматури - на 12%, до 640 доларів за тонну, - відзначає аналітик ІК Eavex Capital Іван Дзвінка .- Ціни на гарячекатаний лист впали на 7%, до 690 доларів за тонну, а сляби подешевшали на 2%, до 605 доларів за тонну ".

При цьому поріг рентабельності виробництва сляба для неінтегрованих меткомбінатів становить близько 640 доларів за тонну, говорить директор ДП "Укрпромзовнішекспертиза" Володимир Власюк.

На світовому ринку металу існує перевиробництво - пропозиція перевищує попит, що, відповідно, грає на пониження цін, пояснює директор із зовнішньоекономічної діяльності та збуту "Донецьксталі" Олександр Селіверстов.

У зв'язку з цим багато гравців ринку пішли на самообмеження виробництва.

В Україні теж спостерігається зниження завантаження сталеливарних потужностей.

За даними виробничого об'єднання "Металургпром", якщо у вересні цей показник становив 82,5%, то в жовтні він зменшився до 81%, а в першій декаді листопада - до 80,7%.

Про намір скоротити виробництво на 20% в листопаді вже оголосив Алчевський меткомбінат, на 15% - Дніпровський меткомбінат ім. Дзержинського, на 10% - Маріупольський меткомбінат ім. Ілліча.

Побоюючись розвитку ситуації, схожій з обвалом ринку в другій половині 2008 року, споживачі прагнуть зменшити запаси і закуповують лише мінімально необхідний обсяг металу, говорить Володимир Власюк.

Проте в повторення кризи кінця 2008-початку 2009 років, коли в Україні була зупинена половина доменних печей, металурги не вірять. 

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!