ДПС збирається зменшити кількість податкових декларацій

Середа, 5 жовтня 2011, 17:45

Державна податкова служба направила проект документу "Про затвердження Стандарту форм податкових декларацій "Загальні вимоги до вмісту форм податкових декларацій та інструкцій щодо їх заповнення" до Мінфіну.

Про це повідомив заступник голови ДПСУ Олександр Клименко, передає DT.UA.

"Ще на початку податкової реформи, реорганізації служби ми брали на себе зобов'язання щодо спрощення звітності. Я можу доповісти громадськості, що ми свої обіцянки поступово виконуємо", - зауважив податківець.

Після ухвалення наказу всі нові податкові декларації та додатки розроблятимуться на основі вимог єдиного стандарту. Це, на думку авторів документу, значно полегшить процес звітування платників до податкової, зазначають у прес-службі ДПС.

Зокрема, має дещо скоротитися загальна кількість декларацій, оскільки стандартом вводиться вимога "один податок - одна декларація".

Додатки до звітних документів "полегшать" за допомогою видалення зайвих пунктів та граф.

"У подальшому - про це вже йшла мова - планується поступова уніфікація стандартів бухгалтерського та податкового обліку зі створенням зрозумілих універсальних формул обчислення фінансового стану платника та, відповідно, сум податкових зобов'язань. Ми до цього рано чи пізно прийдемо", - підсумував Клименко.

Нагадаємо, за даними опитування підприємців, не стільки високі податки, скільки складність та заплутаність звітності, яку вони мають подавати до ДПС.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!