"Газпром" вважає, що ЄС застосовує подвійні стандарти до України

Четвер, 20 жовтня 2011, 09:00

Європейський Союз у переговорах з Україною щодо подальшого розширення співробітництва не вимагає забезпечення безперешкодного і безперервного транзиту російського газу.

Про це заявив заступник глави правління "Газпрому" Олександр Медведєв в доповіді на зустрічі міністрів енергетики країн-учасниць Міжнародного енергетичного агентства в Парижі, передає "Інтерфакс-Україна".

Так в "Газпромі" вперше офіційно прокоментували вирок колишньому прем'єр-міністру України Юлії Тимошенко.

"Наприклад, ЄС у переговорах з Україною щодо подальшого розширення співробітництва вимагає звільнення екс-прем'єра Юлії Тимошенко, як певну попередню умову. Тим не менше, ЄС не підкреслює в однозначній формі, що він вимагає від України забезпечення безперешкодного і безперервного транзиту російського газу до Європи", - заявив він.

У цьому Медведєв бачить політику подвійних стандартів.

Як повідомлялося раніше, з ім'ям Тимошенко пов'язана найгучніша і найтриваліша транзитна газова криза січня 2009 року.

Після закінчення цієї кризи з її санкції були підписані довгострокові контракти на транзит і постачання газу в Україну, за які нова влада країни засудила колишнього прем'єра.

"Українські транзитні кризи 2006 і 2009 року були штучно створені політиками, більш того - не російськими", - підкреслив Медведєв.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!