Ахметов почав продавати електроенергію полякам

Понеділок, 17 жовтня 2011, 12:30

ТОВ "Східенерго", що входить до структури найбільшого приватного енергетичного холдингу "Дтек", у понеділок, 17 жовтня, почало експортні поставки електроенергії в напрямку Польщі.

Про це УНІАН повідомило джерело в НЕК "Укренерго".

"Сьогодні о 0.00 експортні поставки по лінії Добротворська ТЕС – Замость почалися", - сказав співрозмовник агентства, не уточнивши інших подробиць.

Крім того, польський оператор PSE 7 жовтня провів аукціон на українсько-польський перетин із боку Польщі, в якому брали участь два учасники, в результаті аукціону перетин було реалізовано за ціною 0,22 злотих за МВт/год.

Переможець аукціону отримав право використання перетину на період із 15 жовтня по 31 грудня 2011 року.

ТОВ "Східенерго" і ТОВ "Пауер Трейд", що входять до структури холдингу "Дтек", придбали доступ до міждержавних ліній електропередачі потужністю 615 МВт у напрямках до Білорусі, Молдови та Польщі для експорту електроенергії в жовтні.

Про це повідомили в НЕК "Укренерго" з посиланням на підсумки місячного аукціону, проведеного компанією у вівторок, 11 жовтня.

Згідно з повідомленням, зокрема, "Східенерго" придбала 350 МВт українсько-білоруського перетину і 215 МВт перетину в напрямку до Польщі, а "Пауер Трейд" 50 МВт перетину "ОЕС України – ОЕС Молдови".

Всі лоти придбано за стартовою ціною 1 тисячі гривень.

Лоти російського перетину загальним обсягом 1600 МВт і два лоти молдавського перетину потужністю 300 МВт були зняті з торгів через відсутність попиту.

Крім того, 27 вересня оператор енергосистеми Польщі PSE Operator S.A. оголосив власний аукціон на продаж перетину "Замость-Добротвор" із можливістю експортно-імпортних операцій у період із 15 жовтня по 31 грудня 2011 року.

З 2010 року Україна перейшла на нову модель організації експортних поставок електроенергії, згідно з якою учасники ринку купують на аукціонах у оператора магістральних мереж НЕК "Укренерго" доступ до транскордонних ЛЕП, якими здійснюється експорт.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!