На доступне житло необхідно мінімум 6,5 мільярда, а не 200 мільйонів

Понеділок, 10 жовтня 2011, 11:33

Для забезпечення громадян доступним житлом з держбюджету потрібно виділити мінімум 6,5 мільярда гривень.

Про це заявив заступник голови Комітету Верховної ради з питань будівництва, містобудування і житлово-комунального господарства та регіональної політики Юрій Сербін, пише DT.UA.

За словами народного депутата, такі держвливання у будівельну галузь дозволять знизити вартість квадратного метру до 70% від нинішнього рівня, а необхідний рівень доходів потенційних позичальників зменшити з 14 тисяч гривень до 8-9 тисяч гривень.

"Ті гроші, що закладені в бюджет 2012 року на будівництво доступного житла - 200 мільйонів гривень - це два стоквартирних будинки в Києві. Для всієї країни - це ніщо", - зауважив Сербін.

На думку нардепа, виділяти кошти для компенсації відсоткових ставок потрібно через ті банки, які мають досвід іпотечного кредитування.

При цьому цей ресурс має бути цільовим та спрямовуватися на добудову незавершених об’єктів.

"Це для того, щоб не повторився негативний досвід часів кризи, коли іпотека видавалася людині на будь-який об'єкт, а потім виявилося, що на об'єкті купили лише 30% житла, будівельна організація-забудовник померла, а людина не має підстав повертати кредит", - констатував Сербін.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!