Росіяни побудують Лукашенку АЕС на кордоні з Литвою

Вівторок, 20 вересня 2011, 14:52

Президент Білорусі Олександр Лукашенко підписав указ "Про розміщення і проектування атомної електростанції в Білорусі".

Указ президента від 15 вересня №418 розміщений на Національному правовому інтернет-порталі Білорусі, повідомляє УНІАН.

"Місцем розміщення споруди атомної електростанції визначена земельна ділянка в Островецькому районі Гродненської області загальною площею 449,94 га, розташована за 1,5 км на північний схід від села Бобровники і на південь від села Авени, обмежена на північному заході автомобільною дорогою село Шульники - село Авени, на заході - автомобільною дорогою Гоза - АЕС - Острівець від автомобільної дороги Р-45, на північному сході - автомобільною дорогою Н-6223, на півдні, південному заході, заході - автомобільною дорогою від автомобільної дороги Н-6223 села Рудишки - хутір Бобровники і землями сільськогосподарського виробничого кооперативу "Ворняни".

Згідно з документом, під спорудженням атомної електростанції слід розуміти "виготовлення і складання вузлів атомної електростанції, будівництво і зведення комунікацій, установка вузлів та обладнання, проведення відповідних випробувань".

"Проектування АЕС здійснюватиметься з урахуванням певного місця розміщення земельної ділянки відповідно до законодавства Білорусі і міжнародних договорів країни", - підкреслюється в президентському указі.

Заходи з реалізації указу мають бути прийняті Радою міністрів Білорусі і Гродненським облвиконкомом в у двомісячний термін.

Перший енергоблок майбутньої АЕС планується запустити в 2017 році, другий - у 2018 році. Будівництво Білоруської АЕС здійснюватиметься під ключ російською стороною.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!