Бізнес змусять вчасно платити єдиний внесок

Вівторок, 20 вересня 2011, 09:35

Держава хоче посилити для бізнесу правила сплати єдиного внеску.

Пенсійний фонд оприлюднив низку законопроектів, покликаних стимулювати підприємців-"спрощенців" своєчасно сплачувати єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, пише "Комерсант-України".

Для підприємств прописується чіткий термін сплати єдиного внеску - не пізніше 20 числа місяця, наступного за звітним кварталом. При цьому підприємці збережуть право подавати податкову звітність раз на рік.

Якщо "єдиноподатники" не будуть вчасно перераховувати соціальний внесок, вони автоматично втратять право платити єдиний або фіксований податок, зазначає видання.

Право на виплату боргів в розстрочку протягом 2 років зможуть отримати ті платники, які перераховували внески у першому півріччі поточного року. При цьому підприємці можуть бути позбавлені від сплати нарахованих за борги штрафів та пені.

За даними ПФУ, на 1 серпня сума несплачених фонду внесків становить 1,9 мільярда гривень, з них невиплати "економічно активних підприємств" - 827,1 мільйона гривень.

На всю суму боргу було нараховано 440 мільйонів гривень штрафів, з яких на працюючих підприємців-фізосіб припадає половина цієї суми.

Голова комітету Верховної ради з питань фінансів, банківської діяльності, податкової та митної політики Віталій Хомутинник зазначає, що прийняти запропоновані ПФУ норми буде складно.

"Для цього потрібно внести зміни до Податкового кодексу. Але сьогодні питання спрощеної системи оподаткування регулюються указом президента, в який неможливо внести будь-які зміни", - заявив він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!