Золоту залишилося 100 доларів до історичного рекорду

Вівторок, 23 серпня 2011, 09:06
Вартість унції золота вперше перевищила 1900 доларів на тлі зростаючих побоювань із приводу вповільнення росту світової економіки.

Після відкриття торгів на азіатських біржах у вівторок ціна дорогоцінного металу піднялася ще на 0,8% і становила 1911,46 долара за унцію.

Зростання попиту на золото, яке вважається одним з найбільш безпечних вкладень грошей, викликане стурбованістю інвесторів уповільненням зростання економіки США і європейською борговою кризою.

За словами аналітиків, ціни можуть піднятися ще вище, передає ВВС.

Аналітики також відзначають, що попит на золото провокують і чутки про те, що Федеральна резервна система США готується оголосити про прийняття нового пакета фінансових заходів для стимулювання економіки.

"Якщо їм удасться проштовхнути новий пакет стимулюючих заходів, ціна на золото може піднятися ще вище", - заявив співробітник фінансової фірми Fat Prophets Колін Уайтхед.

За його словами, новий фінансовий пакет означатиме, що США прийде додруковувати гроші, щоб підвищити ліквідність ринків, а це, у свою чергу, призведе до подальшого ослаблення американської валюти.

"Справжня причина росту ціни на золото - знецінювання долара. Тому чим більше грошей надрукує американська влада, тим дорожче буде коштувати золото", - додав він.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"

Підпишіться на наші повідомлення!