Присяжнюк попередив, що китайська гречка не схожа на українську

Вівторок, 1 березня 2011, 19:03

Міністр аграрної політики та продовольства Микола Присяжнюк попереджає, що закуплена у Китаї гречка відрізнятиметься від тієї, до якої звикли українці.

Про це міністр сказав під час прес-конференції у Тернополі, передає УНІАН.

"Зрозуміло, що ця гречка відрізнятиметься, але не тому що вона кормова, а тому що це інші сорти гречки. До того ж, ми підходимо до цього питання виважено і побачимо по першій партії, чи сприйме наш споживач цю продукцію. Потім робитимемо висновки", - сказав міністр.

За його даними, представники Державної зернової компанії уже уклали угоду на постачання гречки з Китаю, а лабораторії отримали зразки для з'ясування, чи є у закупленій продукції ГМО.

"Я переконаний, що нема, оскільки і Росія імпортувала цю продукцію", - зазначив міністр.

Принагідно він наголосив, що гречку Україна закуповує в Китаї не для того, щоб покрити її дефіцит, а щоб знизити ціни на неї на українському ринку.

"Дефіциту гречки у нас немає. Але коли почався ажіотаж, ми проаналізували рівень споживання цієї продукції за останні 5 років. І виявилося, що одна людина в середньому споживала 2 кг гречки на рік, тобто виходило 90 тис. тонн. Сьогодні ж ми за перше півріччя спожили 70 тис. тонн. Чому? Через ажіотаж, бо люди скуповують у запас за принципом "як би чого не трапилося", - сказав Присяжнюк.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"


powered by lun.ua
Підпишіться на наші повідомлення!