Заарештований іще один екс-чиновник Тимошенко

Середа, 9 лютого 2011, 15:51

4 лютого був узятий під варту колишній заступник начальника Департаменту матеріально-технічного забезпечення Міністерства надзвичайних ситуацій.

Генпрокуратура обвинувачує його у перевищенні службових повноважень при організації закупівлі реанімобілів для МНС, що призвело до завдання збитків державі на суму близько 15 млн. гривень, пише газета "Дело".

У 2009 році МНС придбало 27 реанімобілів Renault Master у приватної компанії "Лакшмі-Авто" за ціною нібито утричі вищою, ніж становить їхня ринкова вартість. 

У листопаді 2007 року був оголошений тендер на закупівлю 27 реанімобілів і медобладнання неонатологічних відділень за держпрограмою "Репродуктивне здоров'я нації".

Перемогла в ньому компанія "ІСС Україна", запропонувавши найменшу ціну - 12,3 млн. гривень за 27 машин. 

Через два місяці британське підприємство Legal Busines Consultans LTD доставило "ІСС Україна" ці машини і вони одразу були передані на зберігання в ГП "Укрмедпостач".

Однак у 2008 році робоча група Мінздоров'я вирішила перевірити відповідність поставлених автомобілів медико-технічним вимогам і умовам договору.

У результаті виявилося, що жоден із 27 реанімобілів Renault Master не відповідає вимогам і не може бути прийнятим в експлуатацію.

Як вважають у МВС, директор "ІСС Україна" хорват Желько Гранатір не збирався повертати вже перераховані його фірмі гроші - й у травні 2009 року створив одноденку "Євроспецтранс".

Їй були передані зобов'язання з поставки машин МНС.

27 авто Renault Master хорват вніс у статутний фонд підприємства. Потім "Євроспецтранс" передав повноваження із реалізації цих машин фірмі ТОВ "Лакшмі-Авто".

На початку жовтня 2009 року МНС оголосило тендер на закупівлю 27 санітарних автомобілів.

Брали участь 4 фірми: ТОВ "ІСС Україна", ТОВ "Емердженсія 2000", ТОВ "Лакшмі-Авто" і ТОВ "Інтехсервіс".

Найнижчу ціну в розмірі 799 тис. гривень за автомобіль запропонувало ТОВ "Лакшмі-Авто". Воно і стало постачальником.

Сторони уклали договір поставки на загальну суму 21,573 млн. гривень. При цьому "ІСС Україна" 2 роками раніше платила за кожну машину у 3 рази менше - по 242 тис. гривень.   

Як говориться в судових матеріалах у цій справі, "посадові особи МНС, із метою привласнення бюджетних коштів, вступивши між собою, службовими особами "Лакшмі-Авто" й іншими невстановленими особами у злочинну змову, привласнили кошти на загальну суму 14,526 млн. гривень".  

Як стверджує слідство, протягом 2007-2009 років службові особи Міністерства охорони здоров'я, ГП "Укрмедпостач", ТОВ "ІСС Україна", ТОВ "Євроспецтранс", МНС, ТОВ "Лакшмі-Авто" разом із іншими особами заволоділи коштами держбюджету на загальну суму понад 26 млн. гривень.

ГПУ порушила кримінальну справу проти заступника директора Департаменту матеріально-технічного забезпечення МНС за статтею 364 КК ч. 2, і за обвинуваченням директора "ІСС Україна" Гранатіра Желько за статтею 191 КК ч. 5. 

16 січня 2011 року міліція затримала Гранатіра Желько.

Читайте нас також у Telegram. Підписуйтесь на наші канали "УП. Кляті питання" та "УП. Off the record"